WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Koniec z tubkami pasty? Walka z zanieczyszczeniem środowiska zaowocowała pastą w formie tabletek

Koniec z tubkami pasty? Walka z zanieczyszczeniem środowiska zaowocowała pastą w formie tabletek

Jeśli chodzi o minimalizowanie śmierci, jakie generuje każdy z nas, możemy się jeszcze wiele nauczyć. Kto bowiem pomyślał, że odpadki można niwelować nawet w przypadku pasty do zębów.

Aby walczyć z setkami milionów pustych tubek po paście do zębów, które są przeznaczone na wysypiska śmieci na całym świecie, kanadyjscy przedsiębiorcy Mike Medicoff i Damien Vince stworzyli pastę do zębów w postaci tabletki.

Ten nowatorski produkt higieniczny, nazwany Change Toothpaste jest kreatywnym rozwiązaniem w miejsce tradycyjnych tubek wykonanych z kilku warstw tworzyw sztucznych, polimerów i żywic, których nie można poddać recyklingowi. Ich rozkład zajmuje pół tysiąca lat i to powinno wystarczyć, żeby „tabletki z pastą” uznać za dobry pomysł.

Wspomniany duet rozpoczął swoją pracę przez córkę Medicoffa, dążącą do wyeliminowania plastikowych odpadków z gospodarstwa domowego. Po wielu próbach i testach efekt końcowy przybrał postać małej białej tabletki, która w świetnym stylu zastępuje tradycyjną pastę.

Tabletki Change Toothpaste zwyczajnie rozgryza się w zębach, aby zaczęła się pienić, a następnie przystępuje do szczotkowania. Nie zawierają ponadto fluoru, glutenu, nabiału, orzechów i soi, a na dodatek są odpowiednie dla wegan.

tabletki z pastą, tubki pasty, tabletki zamiast pasty, koniec z tubkami pasty

Składniki obejmują fosforan diwapniowy, erytrytol, ksylitol, aromat mięty, sodowy C14-16 olefinosulfonian, wodorowęglan sodu, mentol, dwutlenek krzemu i ekstrakt z liści mentha spicata. Duet skonsultował się z dentystami i lekarzami, aby upewnić się, że wszystkie składniki są bezpieczne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Tabletki, których produkcja również jest ponoć przyjazna dla środowiska, są pakowane w kompostowalne torby papierowe, a każda torebka zawiera 65 tabletek. Ich koszt wynosi 9,95 dolara.

ŹRÓDŁO: New Atlas