Reklama
aplikuj.pl

Google próbuje zdetronizować AirPodsy Apple

konkurencja Airpodsy, nowe Pixel Buds, słuchawki Google, alternatywa AirPods, Google Pixel Buds, nowe słuchawki Google

Wiele producentów próbuje podpiąć się pod sukces AirPodsów Apple, czyli charakterystycznych słuchawek bezprzewodowych, ale Google idzie krok dalej i chce je pokonać.

Google ujawniło właśnie swoje własne, ulepszone słuchawki, które mają być konkurencyjnym zamiennikiem dla AirPodsów. Pozbywa się tym samym łączącego dwie słuchawki przewodu, a dodatek fizycznego „trzpienia” ma za zadanie lepiej dopasowywać całość do ucha.

Chociaż firma nie postarała się w nowych Pixel Buds o technologie eliminowania dźwięków z otoczenia, słuchawki same w sobie starają się to realizować. Zwiększają bowiem głośność, kiedy wykryją coś hałaśliwego obok, co ponoć działa podobnie do automatycznego ustawiania jasności ekranu w telefonach. Ponadto ukryte w nich czujniki wykrywają, kiedy użytkownik prowadzi rozmowę i próbuje ograniczyć przechwytywany hałas z otoczenia.

Tradycyjnie Pixel Buds są ściśle powiązane z Asystentem Google, jak zresztą wspierają szybkie łączenie się z systemami Android. Te słuchawki będą też działać ze wszystkim, co wspiera łączność Bluetooth, ale to oczywiście z telefonami model zyskuje najwięcej funkcji.

Czytaj też: Xiaomi Mi 10 Youth 5G – peryskopowy zoom w dobrej cenie

Kwestie techniczne uzupełnia wbudowana bateria, która wystarcza na pięć godzin odtwarzania dźwięku, które rozszerzają się do 24 godzin z dołączonym, ładującym etui. Niestety w Polsce nie można kupić Pixel Buds oficjalnie, jak zresztą samych smartfonów Pixel. W USA obecnie nowe Pixel Buds w bieli kosztują 179 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News