Reklama
aplikuj.pl

Satelita BRO-5 już na orbicie. To piąty satelita Unseenlabs do nadzoru morskiego

Satelita BRO-5 już na orbicie, piąty satelita Unseenlab, Satelita BRO-5

Pionierska francuska firma Unseenlabs, która powstała ledwie pięć lat temu, rozmieściła swojego pierwszego nanosatelitę w sierpniu 2019 roku. Od tego momentu była w stanie zapewniać swoim klientom dane geolokalizacyjne statków na morzu, co od kwietnia 2021 roku zostało przyspieszone 27 milionami euro. Niedawne wzniesienie piątego już satelity Unseenlabs BRO-5 na orbitę jest tego częścią.

Dzięki niedawnej misji konstelacja Unseenlabs liczy już 5 satelitów dedykowanych do nadzoru morskiego sygnałami radiowymi z kosmosu. BRO-5 stał się jedną z nich

W ubiegły czwartek, bo 13 stycznia o godzinie 15:25 UTC, rakieta nośna SpaceX umieściła BRO-5 (Breizh Reconnaissance Orbiter-5) na orbicie ziemskiej na wysokości 550 kilometrów za pośrednictwem misji SpaceX Transporter-3 z wykorzystaniem rakiety Falcon 9.

Czytaj też: Chiński terminal promowy niczym placówka kosmitów. Oto projekt Cuntan International Cruise Centre

To bezpośrednie potwierdzenie trwałości konstelacji Unseenlabs, które umożliwia temu europejskiemu liderowi na dalsze rozszerzenie swoich usług na arenie międzynarodowej i poprawę ich jakości. Jest to jednak dopiero początek drogi, bo finalnie cała konstelacja Unseenlabs do 2025 roku ma liczyć od 20 do 25 satelitów.