Reklama
aplikuj.pl

Chronienie granic z poziomu kontenera, czyli nowa wersja LOOK z Tarnowa

Chronienie granic z poziomu kontenera, czyli nowa wersja LOOK z Tarnowa, LOOK

Należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. opracowały nową wersję Lekkiego Kontenera Obserwacyjno-Ochronnego (LOOK), która jest dostosowana do wsparcia ochrony granic, ale też nadzoru innych kluczowych obiektów. Ta nowa wersja LOOK z Tarnowa zapewnia załodze bezpieczeństwo i wysoki poziom komfortu, a także bezpieczeństwo i ochronę.

LOOK, to specjalistyczne stanowisko mobilne do ochrony kluczowych lokacji polskiego projektu

Podstawą tego systemu jest 6-metrowy lekki kontener wykonany w standardzie ładunkowo-hakowym 1CC, którego wzmocniono pancerzem, zapewniającym odporność balistyczną na poziomie KE2 wedle standardu STANAG 4569. Nie zabrakło też kuloodpornych szyb, które zabezpieczono dodatkowo pancernymi żaluzjami i uzupełniono zabezpieczonym otworem strzeleckim, umożliwiającym prowadzenie ognia z wewnątrz. Kontenerowi nie straszny jest ostrzał z amunicji przeciwpancernej kalibru 7,36, jak również atak granatami.

Czytaj też: Mistrzostwa świata z jetpackami? Są na to szanse, dzięki JetPack Aviation

LOOK można wyposażyć też w karabiny maszynowe, a nawet zdalnie sterowane stanowiska, ale jego rola obejmuje przede wszystkim obserwację oraz informowanie. Stąd kompatybilność z systemem OKO i MMD, dzięki którym wykrycie potencjalnego zagrożenia jest znacząco ułatwione. W praktyce kontenery LOOK trafiałyby do kluczowych miejsc za sprawą samochodów ciężarowych, które byłyby w stanie udźwignąć takie kontenery.