Reklama

Evergreen przypomniało o sobie. Kontenerowiec Ever Forward osiadł na mieliźnie

Evergreen przypomniało o sobie, Kontenerowiec Ever Forward na mieliźnie, Ever Forward

Pamiętacie jak na początku 2021 roku sławny już kontenerowiec Ever Green zablokował kanał Sueski na całe sześć dni? Podlega on ciągle flocie firmy Evergreen Marine Corp., która operuje też kontenerowcem Ever Forward i jak wiecie już z tytułu, ten statek towarowy również zaliczył wpadkę. Na całe szczęście nie tak wielką, jak jego starszy brat.

Kontenerowiec Ever Forward został już uwolniony z mielizny i zmierza w stronę kanału Sueskiego

W niedzielę późnym wieczorem kontenerowiec Ever Forward osiadł na mieliźnie w Zatoce Chesapeake. Na całe szczęście nie spowodował tym spustoszenia w globalnym łańcuchu dostaw i strat na poziomie dziesiątek miliardów dolarów. Ruch w zatoce nie wydaje się naruszony, choć przepływające statki zmniejszyły prędkość z powodu nadmiernej ostrożności.

W chwili pisania tego tekstu mierzący dobre 333 metry długości kontenerowiec Ever Forward został uwolniony z mielizny. Wcześniej nie było wiadomo, jak długo na niej pozostaniem, a Amerykańska Straż Przybrzeżna i inne jednostki monitorowały jego kadłub pod kątem wycieków, podczas gdy załoga pracowała nad przywróceniem go do działania.

Czytaj też: Różowe jezioro i zagadka prosto z Australii. Wiadomo, w jakich okolicznościach zabarwia się tamtejsza woda

Powód, dla którego Ever Forward osiadł na mieliźnie, jest nieznany, ale wedle sugestii wpadka leży po stronie operatorów, którzy „przegapili krytyczny zakręt”. Na całe szczęście natura pomogła rozwiązać problem, kiedy wzbierające fale uwolniły finalnie kadłub z pułapki, a kontenerowiec zaczął zmierzać w stronę… kanału Sueskiego (via ApNews).