Reklama
aplikuj.pl

Jak połączyć konto Overwatch 2 z oryginałem? Blizzard ujawnia szczegóły

overwatch 2

Overwatch 2 ma być naturalną kontynuacją Overwatch. Nowy tytuł nie porzuci zdobyczy graczy z poprzedniej odsłony i pozwoli im zachować postępy w rozgrywce.

Łączenie kont Overwatch 2 i Overwatch

Wraz z wprowadzeniem progresji międzyplatformowej gracze mogą połączyć kilka kont Overwatch, by przenieść swoje postępy i przedmioty ozdobne z gry do jednego profilu w Overwatch 2. Począwszy od 16 sierpnia, wszyscy gracze z połączonym kontem konsolowym zostaną poproszeni o zidentyfikowanie, wybór i potwierdzenie kont, które chcą połączyć.

Czytaj też: Do Xbox Game Pass trafią dobre gry, ale jeszcze lepsze wypadną

Wszyscy gracze będą potrzebować konta Battle.net, by móc grać w Overwatch 2 niezależnie od platformy. Postępy z połączonych kont konsolowych będą przechowywane na waszych kontach Battle.net, które będą współdzielić elementy ozdobne i postępy z innymi powiązanymi kontami.

Blizzard podkreśla jedną, szalenie ważną informację – będzie jedna szansa na połączenie kont konsolowych, więc zanim wszystko potwierdzicie, upewnijcie się, że łączycie właściwe konta!

Kilka pytań o łączenie kont Overwatch 2

Blizzard odpowiedział na kilka pytań, które mogą się Wam nasunąć. Zacznijmy od podstawowego – jak połączyć konta?

Aby połączyć swoje konto konsolowe z kontem Battle.net, postępujcie zgodnie z poniższymi krokami:

  • Zalogujcie się do Overwatch, używając swojego konta konsolowego.
  • Postępujcie zgodnie z poleceniami na ekranie, by zeskanować kod QR za pomocą telefonu.
  • Wprowadźcie kod wyświetlony na konsoli, aby połączyć się ze swoim kontem Battle.net lub stworzyć nowe.
  • Po ukończeniu zostaniecie poproszeni o potwierdzenie konta podczas następnego logowania do gry, co pozwoli połączyć konta.

Czytaj też: Scenografia serialu Fallout wygląda rewelacyjnie! Todd Howard czuwa na planie?

W jaki sposób połączone zostaną przedmioty w grze?

Wszystkie przedmioty w menu bohaterów ze wszystkich platform zostaną przeniesione do konta Battle.net. Obejmuje to graffiti, emotki, skórki i wszystkie inne przedmioty z menu bohaterów w grze. Zduplikowane przedmioty ozdobne zostaną połączone w jednym koncie Battle.net.

Co się stanie z rangą umiejętności po połączeniu kilku kont w jedno konto Battle.net?

Tryb rywalizacji i ranga umiejętności zostaną rozdzielone dla PC i konsol. Jeśli gracz połączy kilka kont konsolowych, pod uwagę wzięta zostanie najwyższa ranga.

Co stanie się ze statystykami?

Statystyki rozgrywki zostaną rozdzielone z uwzględnieniem urządzenia sterującego. W przypadku graczy, którzy łączą kilka kont konsolowych, wartości łączne, takie jak czas gry czy liczba zwycięstw zostaną zsumowane. W przypadku najlepszych wartości, takich jak celność bohatera czy serie zabójstw, pod uwagę wzięte zostaną najwyższe wartości spośród połączonych kont.