WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Kopalnie kryptowalut wynajmują samolot w celu dostarczania grafik

Obecny szał kryptowalut sprawia, że ludzie zarabiają na nim sporo pieniędzy. W szczególności dotyczy to wydobywania Ethereum, którego górnicy wykupują wszystkie dostępne na rynku GPU. Dotyczy to nawet tego co jest dostępne bezpośrednio w hurtowniach.

Okazuje się, że aby szybko przewieźć karty graficzne, kopalnie wykupują całe samoloty. Takie zdarzenie zostało opisane w raporcie przedstawionym przez Quartz. Pisze w nim, że niektóre kopalnie wynajęły Boeinga 747 aby szybko przywozić nowe grafiki do swoich lokalizacji.

Ethereum jest drugą najlepiej wycenianą kryptowalutą na rynku. W czerwcu jej wartość osiągnęła aż 400$. W przeciwieństwie do wydobywania BitCoina, wykorzystuje się moc obliczeniową grafik. Firmy produkujące płyty główne tworzą nawet specjalne wersje obsługują po kilkanaście kart co ułatwia kopanie nowych monet. Nie ma więc co się dziwić, że w wydobywanie kryptowalut angażuje się już samoloty. Jest to poważny i wiele warty biznes, który stanowi źródło utrzymania dla wielu osób. Wynajmowanie samolotu pokazuje także, ile pieniędzy się na tym zarabia.

Źródło: https://www.eteknix.com/