Koparka Ethereum jakich mało! 78 kart RTX 3080 w jednym systemie

Koparka Ethereum, koparka z RTX 3080, 78 kart RTX 3080

Przetrwaliśmy kiedyś kryptowalutowy szał i braki kart graficznych w sklepach przez opłacalne “górnictwo” i wygląda na to, że czeka nas kolejny rozdział tego problemu.

Koparka Ethereum z 78 RTX 3080

Jak zapewne wiecie, nadal dostępność najnowszych kart graficznych od firmy NVIDIA i AMD jest co najmniej tragiczna. Problem z łańcuchem dostaw i produkcją, to jedno, ale wygląda na to, że ci “z kontaktami” mogą wyposażyć się nawet w dziesiątki kart, rujnując resztki zamówień.

Czytaj też: Filmy z TikToka i Instagrama w wynikach wyszukiwania Google
Czytaj też: GeForce RTX 3080 i RTX 3090 Classic od GALAX
Czytaj też: Procesor Intel Alder Lake-S pokazał się rok przed premierą

To właśnie kolejny powód problemu z dostępnością – możliwość kupienia całej masy modeli przez jednego gościa. Ten jednak nie wykorzystuje kart do grania, czyli rozrywki, a po prostu łączy je w ramach jednego systemu, aby bawiąc się w Blockchainie, zarabiać na zdobywaniu kryptowalut (tutaj Ethereum).

Czytaj też: Sprzedaż konsol PlayStation 5 przez Sony w pierwszym miesiącu
Czytaj też: Gdzie jest Wasz GeForce RTX 3080? Na pewno nie w tym kontenerze
Czytaj też:
Nowy dysk FORESEE P800 na M.2 NVMe

Ta farma wydobywcza z aż 78 kartami graficznymi PNY RTX 3080 znajduje się gdzieś w Las Vegas i kosztuje grubo ponad 370000 złotych. Jej wydajność szacuje się na 6474 MH/s, co daje miesięczną produkcję Ethereum na poziomie około 17,3 ETH. Biorąc pod uwagę cenę 650$ za jedno Ethereum, miesięcznie właściciel zarabia około 42000 zł.

Jak podaje TechPowerUp, koszty eksploatacji energii elektrycznej związane z takim systemem, a w tym z odpowiednim chłodzeniem, powinny wynosić około 23,4 kW.