Procesor Intel Alder Lake-S pokazał się rok przed premierą

Procesor Intel Alder Lake-S, Intel Alder Lake-S, Geekbench Procesor Intel Alder Lake-S,

Pamiętacie czym była premiera procesorów Ryzen dla AMD? Podobnym wydarzeniem dla Intela może być nadchodząca rodzina, której procesor Intel Alder Lake-S właśnie się nam pokazał.

Rewolucyjne Intel Alder Lake-S

Jako że procesory Intel Alder Lake-S mają zadebiutować dopiero pod koniec 2021 roku, obecnie pojawiające się układy są jedynie wczesnymi próbkami inżynieryjnymi. To oznacza, że nie powinniśmy przykuwać specjalnej uwagi do wyników w testach wydajności oraz taktowania rdzeni, które w tym przypadku wynosi 1,38 GHz bazowej częstotliwości oraz błędnie odczytane 17,6 GHz maksymalnej.

Czytaj też: Narzędzie do podkręcania Ryzenów doczeka się nowej wersji
Czytaj też: GPU NVIDIA Lovelace AD102 zaskakuję liczbą rdzeni CUDA
Czytaj też: Microsoft naprawia system zapamiętywania haseł w Windows 10

Videocardz

Niezaprzeczalne jest jednak to, że ten dokładnie model Intel Alder Lake-S będzie posiadał 16 rdzeni i nie 32, a 24 wątki. Wszystko przez odejście nie tylko od 14 nm procesu technologicznego, ale też przejście na coś w rodzaju hybrydowego układu rdzeni. Te będą występować w wersjach małych i większych, z czego te pierwsze nie będą obsługiwać wielowątkowości (Hyper Threadingu).

Czytaj też: Wydajność Intel Core i7-11700K w teście Geekbench zachwyca
Czytaj też: Flagowy Radeon RX 6900 XT GAMING OC od Gigabyte
Czytaj też:
Znaczący wzrost wydajności AMD Ryzen 9 5900H względem 4900H

Intel Alder Lake-S to również wsparcie pamięci DDR5 i najpewniej interfejsu PCIe 5.0 w myśl przyszłości, ale na obecną chwilę nie jest to układ zbyt reprezentatywny, dlatego czekamy na kolejne przecieki na ich temat.