Reklama

Umrzesz i Microsoft zrobi kopię twojej osobowości. Ktoś kojarzy Relic z Cyberpunka?

kopia osoby, engram osoby, kopia zmarłej osoby, Umrzesz i Microsoft zrobi kopię twojej osobowości, Relic z Cyberpunka?

Microsoft ma w rękach patent, dzięki któremu może stworzyć kopię twojej osobowości w ramach konwersacyjnego chatbota. Firmie wystarczą do tego tylko dane społecznościowe.

Microsoft zrobi kopię twojej osobowości

Wszystko rozbija się o połączenie ze sobą wszystkiego, co pozostawi po sobie zmarła (i nie tylko) osoba na czele ze zdjęciami, nagraniami głosowymi, postami w mediach społecznościowych, wiadomościami i listami. Wszystkie te elementy mogą zostać wykorzystane do wyszkolenia sztucznej inteligencji tak, aby rozmawiał jak ta osoba i to nawet jeśli już nie żyje.

Czytaj też: Specjaliści od broni, czyli warszawscy rusznikarze
Czytaj też: TikTok zmieni niektóre konta na prywatne
Czytaj też: Aplikacja ABAStroke pomoże osobom po udarze

Gdyby tego było mało, pomysł ten może przerodzić się w możliwość wygenerowania w 3D twarzy osoby, a nawet wykorzystywania jej głosu podczas rozmowy. Finalnie więc każdy kto ma dostęp do wspomnianych danych, mógłby teoretycznie stworzyć wirtualny awatar osoby po śmierci.

Cyberpunk 2077 powstaje z myślą o konsolach, gdzie ma wyglądać fenomenalnie

Czytaj też: Samsung Galaxy S21 – pierwsze wrażenia na gorąco
Czytaj też: Uber Eats – zapłać BLIKIEM a otrzymasz darmową dostawę
Czytaj też:
Aplikacja mObywatel coraz popularniejsza. Korzysta z niej 2 mln Polaków

Patent nie oznacza jednak, że Microsoft już nad czymś takim pracuje. W przyszłości? Kto wie, ale teraz nic nam o tym nie wiadomo. Sam pomysł przynosi z kolei na myśl przedstawioną w grze Cyberpunk 2077 technologię Relic, która pozwala stworzyć kopię całej osobowości i uzyskać dostęp do nieśmiertelności poprzez „kopiowanie” zapisanych w chmurze umysłów ludzi (engramów) do innych ciał.