Reklama
aplikuj.pl

Kosmiczny transport na celowniku armii USA. RocketLab sprawdzi tego sens

Kalifornijska firma RocketLab zawarła umowę o współpracy z U.S. Transportation Command (USTRANSCOM) w celu zbadania możliwości wykorzystania swoich rakiet nośnych Neutron (ładowność 13 ton) i Electron (ładowność do 320 kg) do transportu ładunków na całym świecie – poinformowała firma w komunikacie prasowym w tym tygodniu.

RocketLab wspomoże USTRANSCOM w sprawdzeniu, czy kosmiczny transport ma obecnie sens

USTRANSCOM podpisał umowę o współpracy badawczo-rozwojowej (CRADA) z RocketLab, aby zbadać sposoby, w które transport oparty na rakietach może być zintegrowany z logistyką obrony i jak może być używany niezawodnie w przyszłych operacjach. Zgodnie z umową CRADA, obie organizacje będą pracować nad zbadaniem możliwości wszystkich pojazdów startowych RocketLab, jednocześnie informując o programie Rocket Cargo Laboratorium Badawczego Sił Powietrznych (AFRL).

Transport kosmiczny point-to-point oferuje nową zdolność do szybkiego przemieszczania sprzętu na całym świecie w ciągu godzin, umożliwiając szybszą reakcję na globalne sytuacje kryzysowe i katastrofy naturalne. Jesteśmy podekscytowani współpracą z USTRANSCOM w tym przyszłościowym, innowacyjnym programie badawczym, który może ostatecznie zmienić sposób, w jaki Departament Obrony rozważa opcje odpowiedzi logistycznych

– powiedział Peter Beck, założyciel i dyrektor generalny Rocket Lab, w informacji prasowej.
https://twitter.com/RocketLab/status/1521304506935353344

Czytaj też: Dwie nowe egzoplanety przypominające Ziemię odkryte przez astronomów. Nadają się dla nas?

Dodatkowo, umowa toruje również drogę dla RocketLab do wykorzystania Photona jako magazynu ładunków na orbicie i rozwijania zdolności do dostarczania ładunków „na zawołanie”.