Reklama
aplikuj.pl

Kręgi na Twitterze dostępne globalnie. Pozwalają pisać tylko dla wąskiej grupy wybrańców

Krąg na Twitterze

Twitter to jedno z wielu miejsc autoekspresji i zdobywania cennej, czasem mocno specyficznej, wiedzy o otaczającym nas świecie i ludziach. Serwis wprowadza właśnie globalnie nową funkcję o nazwie Circles. Kręgi na Twitterze pozwalają na publikowanie treści widocznych wyłącznie dla wybranej grupy użytkowników.

Kręgi na Twitterze przypominają funkcję Bliskich znajomych na Instagramie, która pozwala udostępniać swoje posty mniejszej grupie osób. Na Twitterze można dodać do swojego kręgu do 150 osób, niezależnie od tego, czy nas obserwują, czy nie. Reszta Twitterowego wszechświata nie zobaczy tego co dla nich napiszemy.

Osoby z naszego kręgu nie mogą używać funkcji Retweet (Podaj dalej) do udostępniania tweetów. Mogą za to nadal pobierać, przechwytywać lub ponownie udostępniać obrazy albo zrzuty ekranu zawartości takiego kręgu. W pewnym sensie integralność Kręgu na Twitterze zależy więc od sumienia osób, które się w nim znajdują.

Kręgi na Twitterze były od maja na wybranej wąskiej grupie użytkowników. Obecnie rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich

Użytkownicy nie otrzymają powiadomienia, gdy dodamy lub usuniemy ich ze swojego kręgu. Jednak osoby należące do takiego kręgu zobaczą podświetlaną plakietkę z napisem Tylko osoby należące do kręgu @[nazwa użytkownika] na Twitterze mogą zobaczyć ten tweet pod postami wysyłanymi do takiego kręgu.

Czytaj też: Twitter idzie w… podcasty

W ostatnich miesiącach Twitter zasypuje użytkowników nowościami w dość szalonym tempie. Niedawno pisaliśmy o tym, że zerka w stronę podcastów, które są obecnie bardzo popularne. Będą one dostępne w nowej zakładce Spaces, która też jest jedną z niedawnych nowości wprowadzonych w serwisie.

Kolejna nowość, nad którą pracuje obecnie Twitter nosi nazwę Notes. To przestrzeń do publikowania dłuższych treści przekraczających obecny limit liczby znaków na Twitterze. Funkcja ma pozwalać na tworzenie sformatowanych tekstów uzupełnionych materiałami graficznymi i multimediami.