Reklama
aplikuj.pl

Twitter idzie w… podcasty

Twitter idzie w... podcasty

Zwłaszcza w ostatnich miesiącach możemy obserwować, jak Twitter w dość szalonym tempie dodaje kolejne nowości. Tym razem serwis zerka w stronę podcastów, które są obecnie bardzo popularne.

Szał na podcasty zaczął się w zasadzie w okresie pandemii i choć oczywiście wcześniej także były one obecne, to dopiero od jakichś dwóch lat są na szczycie swojej popularności. Słuchamy ich w drodze do pracy, podczas sprzątania czy przed snem. Dzięki nim jesteśmy w stanie poszerzyć swoją wiedzę na przeróżne tematy, bo twórcy oferują nam naprawdę szeroką tematykę.

Twitter najwyraźniej doszedł do wniosku, że właśnie tego mu brakuje i tak jak mówiono wcześniej, zdecydował się zintegrować podcasty ze swoją platformą. Będą one dostępne w nowej zakładce Spaces, która też jest jedną z niedawnych nowości wprowadzonych w serwisie.

[…] Integrujemy podcasty z Twitterem w ramach naszej nowo przeprojektowanej zakładki Spaces. Wiemy, że niektóre dyskusje wymagają więcej niż 280 osób, a przybliżanie ludziom pomysłów, treści i twórców, których znają i kochają, jest podstawą Twittera bez względu na to, gdzie odbywają się rozmowy.

Podcasty będą pogrupowane według określonej tematyki i będziemy mogli słuchać na temat bieżących wiadomości, muzyki, sportu czy filmów. Twitter pozwoli także wybrać motyw i utworzyć bardziej spersonalizowaną sekcję tematów, byśmy mieli dostęp do podcastów, które naprawdę mogą nas zainteresować.