Reklama
aplikuj.pl

Król Artur powróci w serialu na podstawie książek Bernarda Cornwella

Bernard Cornwell, trylogia arturiańska Bernard Cornwell, Wojny Wikingów, serial Zimowy monarcha, król Artur serial

Historię króla Artura widzieliśmy wiele razy, jednak trzeba przyznać, że każde podejście jest trochę inne. Ty razem stacja EPIX da nam adaptację trylogii arturiańskiej Bernarda Cornwella.

 Bernard Cornwell to ceniony pisarz tworzący thrillery i powieści historyczne. Sławę przyniósł mu cykl o przygodach Sharpe’a osadzony w czasie wojen napoleońskich. Książki doczekały się serialu stworzonego przez BBC, w którym główną rolę zagrał Sean Bean. Kolejnym przeniesionym na ekran cyklem były Wojny Wikingów, które możemy oglądać w formie serialu Upadek królestwa. Tym razem to trylogia arturiańska doczeka się ekranizacji.

Serial od EPIX ma nosić tytuł Zimowy monarcha, czyli tak samo, jak pierwszy tom trylogii, w której były rycerz Artura, Defel Cadarn, jako stary mnich opowiada historię zdobycia władzy. Dowiadujemy się, w jaki sposób, pomimo braku praw do tronu, Artur stał się władcą średniowiecznej Brytanii.

Całość ma być utrzymana w klimacie Upadku królestwa.

 Prace nad serialem dopiero ruszyły, więc na informacje o castingach musimy jeszcze poczekać. Nie jest znana również data premiery.