WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Król PlayStation 4 – tylko jedna konsola sprzedała się lepiej

Król PlayStation 4 – tylko jedna konsola sprzedała się lepiej

Król PlayStation 4. Sony po raz kolejny stworzył sprzęt, który gracze uznali za najlepszą konsolę świata.

Konsole się kończą. Wszyscy niedługo będą grali tylko na smartfonach. Darmowe gry to przyszłość. Koniec z grami AAA. Tak wyglądała końcówka poprzedniej generacji. Ale w upadającym Sony postanowili, że stawiają wszystko na jedną kartę. Albo PlayStation 4 ich uratuje albo to będzie koniec firmy. No i stworzyli swoją drugą najlepszą konsolę w historii. A singlowe i multiplayerowe gry AAA za pełną cenę mają się lepiej, niż kiedykolwiek, podczas gdy mobilki muszą się naprawdę wyróżnić, aby zyskać popularność.

Poznaliśmy dziś udostępnione przez Sony dane sprzedażowe. Według tego co podają Japończycy – do sklepów wysłano już 102,8 miliona konsol. Oznacza to, że jest to druga najlepsza konsola w historii (zakładając, że wszystkie wysłane sprzęty się sprzedadzą, na co jest duża szansa).

Konsolowe podium prezentuje się następująco:

  1. PlayStation 2 – 155 milionów
  2. PlayStation 4 – 102,8 miliona
  3. Nintendo Wii – 101,64 miliona

Co ciekawe, wynik udaje się osiągnąć mimo tego, że w ostatnim czasie sprzedaż zwolniła, zapewne przez informację o tym, że PlayStation 5 odpali gry z poprzedniej generacji. Początkowo Japończycy liczyli na sprzedanie 15 milionów PS4 w tym roku fiskalnym. Aktualnie stawiają na 13,5 miliona. 1,5 miliona osób zdecydowało się wstrzymać z zakupem? PlayStation 5 może mieć bardzo ładny start.

Z innych ciekawostek – poznaliśmy statystyki PlayStation Plus. Usługa Sony znów poprawiła swoje wyniki. Ostatnim razem, gdy podawano nam dane na świecie było 34,3 miliona subskrybentów opłacających abonament. Teraz jest to wynik o 2,6 miliona lepszy. 36,9 miliona osób uważa, że warto dopłacać do lepszego konta.

ŹRÓDŁO: gematsu