Reklama
aplikuj.pl

Królowa Junkertown bez tajemnic. Blizzard przedstawia nową postać Overwatch 2

overwatch 2

Blizzard przedstawił nowe informacje na temat postaci zmierzającej do Overwatch 2. Jakimi umiejętnościami będzie dysponowała Królowa Junkertown?

Królowa Junkertown w Overwatch 2

Królowa Junkertown dołącza do szeregów Overwatch 2 jako najnowszy tank. Ma ogromny topór i nie brakuje jej sprytu. Czy gracze ją pokochają? Fabularnie Blizzard opisuje postać jako „zaciekłą, zaradną i znającą się na sztuce przetrwania”. To jednak to, co możemy robić postacią liczy się najbardziej. Czego spodziewać się po bohaterce, która w uniwersum gry już występowała, ale dopiero teraz rusza do akcji?

Czytaj też: Mount and Blade 2 na PS5! Gra wycieka i wiemy o niej zaskakująco dużo

Styl gry i zestaw umiejętności Królowej Junkertown zostały zaprojektowane na podstawie jej istniejącego tła fabularnego z Overwatch. Junkertown uwydatnia twardą, niemalże brutalną osobowość bohaterki.

Chcieliśmy, by jej umiejętności i styl gry pasowały do temperamentu. Ten typ projektowania, czyli tworzenie zestawu umiejętności postaci w taki sposób, by pasował do tożsamości, nazywa się projektowaniem od ogółu do szczegółu. Królowa Junkertown istniała w fabule Overwatch na długo zanim zaprojektowaliśmy jej umiejętności, co oznaczało, że na tych dostojnych barkach spoczywały ogromne oczekiwania społeczności.

Co potrafi Królowa Junkertown w Overwatch 2?

Oto zdolności, którymi będzie dysponować Królowa Junkertown:

Skok Adrenaliny i Samopał

Skok Adrenaliny to podstawa tożsamości Królowej Junkertown jako tanka. Pasywna zdolność leczy bohaterkę w zależności od obrażeń, jakie zadadzą wywołane przez nią rany. Wiele jej zdolności zadaje rany, które powoli wysysają zdrowie z przeciwników. Kradzież zdrowia wspomaga przeżywalność bohaterki oraz jej agresywny styl gry. Królowa Junkertown na nowo definiuje pojęcie bijatyki – jest bardziej berserkerem-tankiem, którego przeżywalność jest bezpośrednio związana z liczbą zranionych przez niego wrogów.

Czytaj też: Z Xbox Game Pass znikają gry. Czy nowe produkcje zaspokoją apetyt graczy?

Rzeźnia

Rzeźnia polega na wykonaniu silnego, zamaszystego ciosu, który rani wszystkich wrogów przed bohaterką i zadaje im obrażenia rozłożone w czasie, a także aktywuje Skok Adrenaliny. Królowa nazywa swój topór Rzeźnią, co jeszcze bardziej podkreśla, jak ważna jest ta zdolność w jej zestawie.

Rozwałka

Rozwałka to superzdolność Królowej Junkertown. Postać szarżuje przed siebie, poważnie rani trafionych wrogów i uniemożliwia im leczenie. Od premiery Any i jej Granatu Biotycznego jest to pierwsza zdolność, która nakłada blokadę leczenia. W połączeniu ze Skokiem Adrenaliny Rozwałka świetnie sprawdza się w zwiększaniu przeżywalności bohaterki. Poważnie rani każdego, kto stanie na jej drodze. Przez to w zależności od liczby zadanych ran może potencjalnie przywrócić pokaźną ilość zdrowia dzięki Skokowi Adrenaliny.