Mount and Blade 2 na PS5! Gra wycieka i wiemy o niej zaskakująco dużo

mount and blade 2

Mount and Blade 2 Bannerlord w końcu trafi na konsole! Tytuł po ponad dwóch latach wczesnego dostępu powinien w końcu stać się pełnoprawną odsłoną.

Pełna wersja Mount and Blade 2 – doczekałem się

Mount and Blade 2 Bannerlord to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie produkcji. Na tytuł czekałem latami, by potem wyczekiwać końca wczesnego dostępu by przystąpić do zabawy w pełnej wersji. Z racji tego, że jestem konsolowcem – myślałem, że teraz będę długo czekał na premierę gry na padach. Na szczęście okazuje się, że tytuł jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży!

Czytaj też: Potężny Suzuki Escudo prawdopodobnie w Gran Turismo 7. Co jeszcze nadjeżdża?

Mount & Blade II: Bannerlord to długo wyczekiwana kontynuacja uznanego połączenia symulatora średniowiecznej walki i gry RPG, Mount & Blade: Warband. Gra, której akcja toczy się 200 lat przed wydarzeniami znanymi z poprzedniej części, oferuje bogaty system walki i jeszcze bardziej szczegółowy świat Calradii. Bombarduj górskie warownie machinami oblężniczymi, zorganizuj sekretne przestępcze imperia w ciemnych uliczkach miast lub rzuć się w wir chaotycznych bitew – a wszystko po to, by zdobyć władzę.

Konsolowe Mount and Blade 2 Bannerlord wycieka

Analiza sklepu PlayStation Store sprawiła, że gracz prowadzący profil PlayStation Game Size na Twitterze, natknął się na grę na serwerach Sony!

Czego się dzięki temu dowiedzieliśmy? Produkcja trafi do sprzedaży na PlayStation 4 i PlayStation 5 25 października 2022 roku. Biorąc pod uwagę, to że w sklepie PlayStation nie można sprzedawać gier w formie wczesnego dostępu – prawdopodobnie produkcja właśnie wtedy stanie się pełnoprawnym tytułem na PC i zadebiutuje zapewne też na konsolach Xbox.

Co jeszcze wiemy? Na premierę, Mount and Blade 2 Bannerlord ma kosztować na konsolach Sony 49,99 dolarów. Sama gra otrzyma wydanie przeznaczone na PlayStation 4 oraz natywną wersję PlayStation 5. Nie będzie trzeba zatem grać w ramach kompatybilności wstecznej. Tytuł na PS4 zajmie 40 GB, a dzięki technologiom kompresującym w PS5 – 34 GB.

Czytaj też: Dragon’s Dogma Dark Arisen odkryte przez graczy po zapowiedzi drugiej części

Tytuł jest produkcja przeznaczoną dla pojedynczego gracza, ale jest też masa opcji gry online. Jeśli chodzi o kwestie sieciowe to zagramy od 2 do 64 graczy w kompetytywnych trybach Team Deathmatch, Siege, Battle, Duel, Captain oraz Skirmish. Do gry online będzie wymagany PlayStation Plus.

Z innych ciekawostek na temat konsolowego wydania Mount and Blade 2 Bannerlord – gra oczywiście będzie oferowała wibracje na padzie, a jakość obrazu to 1080p lub 4K. Posiadacze PlayStation 4 Pro będą również zadowoleni, ponieważ na ich konsoli gra zadziała lepiej, niż na zwykłym PS4. Dowiedzieliśmy się również, że w drugiej aktualizacji gry, twórcy zamierzają wprowadzić obsługę klawiatury i myszy.