Reklama
aplikuj.pl

Mount and Blade 2 na PS5! Gra wycieka i wiemy o niej zaskakująco dużo

mount and blade 2

Mount and Blade 2 Bannerlord w końcu trafi na konsole! Tytuł po ponad dwóch latach wczesnego dostępu powinien w końcu stać się pełnoprawną odsłoną.

Pełna wersja Mount and Blade 2 – doczekałem się

Mount and Blade 2 Bannerlord to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie produkcji. Na tytuł czekałem latami, by potem wyczekiwać końca wczesnego dostępu by przystąpić do zabawy w pełnej wersji. Z racji tego, że jestem konsolowcem – myślałem, że teraz będę długo czekał na premierę gry na padach. Na szczęście okazuje się, że tytuł jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży!

Czytaj też: Potężny Suzuki Escudo prawdopodobnie w Gran Turismo 7. Co jeszcze nadjeżdża?

Mount & Blade II: Bannerlord to długo wyczekiwana kontynuacja uznanego połączenia symulatora średniowiecznej walki i gry RPG, Mount & Blade: Warband. Gra, której akcja toczy się 200 lat przed wydarzeniami znanymi z poprzedniej części, oferuje bogaty system walki i jeszcze bardziej szczegółowy świat Calradii. Bombarduj górskie warownie machinami oblężniczymi, zorganizuj sekretne przestępcze imperia w ciemnych uliczkach miast lub rzuć się w wir chaotycznych bitew – a wszystko po to, by zdobyć władzę.

Konsolowe Mount and Blade 2 Bannerlord wycieka

Analiza sklepu PlayStation Store sprawiła, że gracz prowadzący profil PlayStation Game Size na Twitterze, natknął się na grę na serwerach Sony!

https://twitter.com/PlaystationSize/status/1538883437062500353?s=20&t=lhRvye1OwLdCKFhW1s11sw

Czego się dzięki temu dowiedzieliśmy? Produkcja trafi do sprzedaży na PlayStation 4 i PlayStation 5 25 października 2022 roku. Biorąc pod uwagę, to że w sklepie PlayStation nie można sprzedawać gier w formie wczesnego dostępu – prawdopodobnie produkcja właśnie wtedy stanie się pełnoprawnym tytułem na PC i zadebiutuje zapewne też na konsolach Xbox.

Co jeszcze wiemy? Na premierę, Mount and Blade 2 Bannerlord ma kosztować na konsolach Sony 49,99 dolarów. Sama gra otrzyma wydanie przeznaczone na PlayStation 4 oraz natywną wersję PlayStation 5. Nie będzie trzeba zatem grać w ramach kompatybilności wstecznej. Tytuł na PS4 zajmie 40 GB, a dzięki technologiom kompresującym w PS5 – 34 GB.

Czytaj też: Dragon’s Dogma Dark Arisen odkryte przez graczy po zapowiedzi drugiej części

Tytuł jest produkcja przeznaczoną dla pojedynczego gracza, ale jest też masa opcji gry online. Jeśli chodzi o kwestie sieciowe to zagramy od 2 do 64 graczy w kompetytywnych trybach Team Deathmatch, Siege, Battle, Duel, Captain oraz Skirmish. Do gry online będzie wymagany PlayStation Plus.

Z innych ciekawostek na temat konsolowego wydania Mount and Blade 2 Bannerlord – gra oczywiście będzie oferowała wibracje na padzie, a jakość obrazu to 1080p lub 4K. Posiadacze PlayStation 4 Pro będą również zadowoleni, ponieważ na ich konsoli gra zadziała lepiej, niż na zwykłym PS4. Dowiedzieliśmy się również, że w drugiej aktualizacji gry, twórcy zamierzają wprowadzić obsługę klawiatury i myszy.