WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ktoś wydał 1000$ w Black Ops 4 zapewniając sobie… jedną broń

W takich sytuacjach trudno nie uwierzyć w 4 miliardy dolarów zysku Activision w ciągu roku na mikrotransakcjach. YouTuber MatMicMar postanowił wydać 1000$ na sto tysięcy tak zwanych COD Points, za które otwierał „tiery” aż do momentu „wyczerpania się zasobów” obecnego w grze Czarnego Rynku, zapewniając sobie dotarcie do 934 tieru. 

Praktycznie od premiery Call of Duty Black Ops 4 społeczność zaczęła narzekać na obecny w grze progres profilu. Wprawdzie w grę wchodzą wyłącznie kosmetyczne dodatki, ale i tak zdenerwowało to graczy, którzy stoją obecnie pod ścianą, ponieważ chcąc odblokować wszystkie „tiery”, czyli zakładki z nagrodami w postaci emotek, naklejek, czy skinów muszą albo spędzić kilkaset godzin, albo zasięgnąć pomocy ze swojego portfela. Skuteczność tego ostatniego wyjścia sprawdził wspomniany YouTuber, który finalnie otrzymał tonę „kastomizacyjego” syfu i wyłącznie jeden rodzaj unikalnej skórki – Boombox, ale aż cztery razy.

Jak informuje bohater społeczności Black Ops 4 na swoim Twitterze, dalsze zdobywanie tierów owocuje otrzymywaniem wyłącznie duplikatów. Mija się to więc z celem, ale MatMicMar chce dobić do magicznego tysiąca, bo „myśli, że to będzie po prostu fajne”. W sieci wywołała się oczywiście ogromna burza, ponieważ jeśli wydanie ponad 3000 złotych na grę gwarantuje graczom taką nagrodę, to coś tu ewidentnie nie gra. Jednak należy pamiętać, że na mikropłatności nikt nie musi się decydować, więc Activision i Treyarch mogą przysłowiowo umyć sobie ręce.

Czytaj też: Gracze Black Ops 4 przerabiają SMG na ”wiertarkę”

Źródło: MP1ST