WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ktoś wziął sprawy w swoje ręce i wyrenderował pickupa Tesli

Chociaż wiemy, że inspirowanego cyberpunkiem pickupa Tesli ujrzymy jeszcze w 2019 roku, to nie przeszkadzało to jednemu artyście ze wzięciem sprawy w swoje ręce. Wyrenderował bowiem swój własny pomysł na ten samochód, łącząc charakterystyczne cechy pickupa ze stylem firmy SpaceX. 

Czytaj też: Volkswagen Golf Mk8 hatchback w obiektywie

Jako że zarówno SpaceX, jak i Tesla należą do tego samego właściciela, to sam pomysł na połączenie obu stylów nie jest zupełnie “z czapy”. Chociaż prawdpodobieństwo, że te rendery będą przypominać finalny model pickupa Tesli, jest nikłe, to przynajmniej mamy okazję do rzucenia okiem na niecodzienny projekt, który wyszedł spod ręki Emre Husmena:

Ten skomentował swoją pracę następująco:

Zainspirowałem się językiem projektowania roadstera dla tej pickupa. W tym projekcie pomyślałem o zastosowaniu jednoczęściowego nadwozia (bez osobnego łóżka tylnego), ze względu na akumulator znajdujący się pod nim, więc jest o wiele więcej sztywniej z niezależnymi zawieszeniami. Pozwala to na znacznie lepszą obsługę i wydajność. 

Wyobrażałem sobie, że może to być najszybszy samochód ciężarowy, jaki kiedykolwiek pojawi się na rynku. Jako że jest to najbardziej niesamowita ciężarówka, chciałem zaprojektować jej sportowy wygląd zewnętrzny i dynamikę. Za tylnymi szybami umieściłem „płetwy rekina”, aby była bardziej aerodynamiczna i energooszczędna. 

Czytaj też: Elektryczny Porsche Taycan 2020 na Nurburgring

Źródło: Insideevs