Reklama

Kuloodporne Audi AddArmor APR RS7 jest również tym najszybszym

Kuloodporne Audi AddArmor APR RS7 jest również tym najszybszym
Kuloodporne Audi AddArmor APR RS7 jest również tym najszybszym

Chociaż tego typu samochody kojarzą się nam albo z filmami, albo wysoko postawionymi politykami oraz gwiazdami, to tak naprawdę każdy może kupić kuloodporne cacko. Na przykład to najnowsze Audi, a dokładnie APR RS7, które jest tak naprawdę zmodyfikowaną RS7 przez firmę AddArmor. 

Czytaj też: Chwyćcie fotele, bo ta platforma elektrycznych samochodów REE jest rewolucyjna

Pakiet pancerza na AddArmor APR RS7 składa się z poliwęglanowych paneli nadwozia i szkła balistycznego z warstwami poliwęglanu. Te nie tylko są uważane za 10 razy mocniejsze niż stal balistyczna, ale też ważą o aż 60% mniej. To z kolei zapewnia samochodowi szybkość przez mniejszy ciężar, a przede wszystkim ochronę przed uderzeniami np. wielkich kamieni, czy oczywiście kul – nawet 0.44 Magnum.

Chociaż RS7 w wydaniu AddArmor waży około 90 kilogramów więcej, to o jej napędzenie dba pakiet z układem napędowym o mocy 760 koni mechanicznych i 1085 Nm momentu obrotowego. Do 96,5 km/h to cacko rozpędzi się w 2,9 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna wynosi 325 km/h. Samochód toczy się również na odpornych materiałach, a dokładnie na kołach Pirelli P Zero Run Flat. Aktywne funkcje bezpieczeństwa obejmują 120 dB syrenę, zewnętrzne klamki pod napięciem i dozowniki z gazem pieprzowym. W przednim segmencie samochodu znalazły się wsporniki przed ewentualnym zderzeniem czołowym, a z tyłu reflektory są tak mocne, że mogą oślepić “tych złych”, którzy nas gonią.

To jednak nie koniec, bo w bagażniku znajdziemy zabezpieczone biometryką schowki na broń, a całość dopełnia system zagłuszania dronów, 360-stopniowy system noktowizyjny, maski gazowe, zbiorniki powietrza w przypadku ataku chemicznego oraz “wsparcie telefoniczne pasażerów” w ramach Global 911. Cena? 205000$, czyli prawie 780000 złotych.

Czytaj też: Cena Nissan GT-R Nismo na 2020 rok

Źródło: New Atlas