Polska gra Lew Leon jest dostępna w cyfrowej dystrybucji! Tytuł ten powraca dzięki GOG.com.

W latach 90. polskie gry wideo dopiero marzyły o dotarciu kiedyś na szczyt list sprzedażowych. Dziś Polska może i jest przez wielu kojarzona z grami wideo, a niektórzy żartobliwie nazywają Wiedźmina i Dying Light polskim dobrem narodowym, ale droga to tych produkcji była długa. Raz nawet Polacy starali się spróbować swoich sił w platformówkach przypominających hollywoodzkie animacje.

Czytaj też: Kolejny hit na PlayStation VR będzie za kilka lat, ale będzie!

W 1996 roku ekipa znana jako Longsoft Multimedia wydała swój tytuł, który ewidentnie starał się zyskać popularność dzięki hitowi Disneya, który zwie się Król Lew. Ich gra była hołdem dla animacji ze srebrnego ekranu, a przy okazji sama stała się kultowa i do dziś niektórzy o niej pamiętają. Nikt jednak nie spodziewał się, że ten tytuł powróci w 2019 roku.

GOG jak zwykle wykonał znakomitą robotę i po przebicie się przez sterty umów i poszukiwaniu praw autorskich ostatecznie osiągnął cel. Lew Leon jest dostępny do kupienia na GOG.com. Czego się spodziewać? Gracz w produkcji z 1996 roku znajdzie dwanaście poziomów oraz osiemdziesiąt animowanych przeciwników. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Adam Skorupa (dziś znany może być z Ancestors: Legacy czy Hatred).

Lwa Leona znajdziecie pod tym linkiem. O to, czy Was komputer uruchomi grę raczej nie powinniście się martwić. W przypadku Windowsa potrzebujecie procesora 1,8 GHz, minimum 512 MB RAMu oraz kartę graficzną z… DirectX 7. Całość zajmuje 700 MB. Jeśli macie MacOS lub Linuxa – gra również na nich zadziała.

Czytaj też: Mod do Star Wars KOTOR ulepsza grę za pomocą sztucznej inteligencji

Źródło: gog.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!