Reklama

Kultowe aparaty ZenFone pod toporem. Asus Zenfone 8 będzie inny

aparaty ZenFone, Asus ZenFone 8, ZenFone 8

Firma Asus jakiś czas temu potwierdziła datę premiery nowej serii ZenFone 8, która to odbędzie się 12 maja 2021 roku o godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego. Już dziś jednak padło nowe światło na aparaty ZenFone.

Oficjalne wideo od Asusa ujawnia aparaty ZenFone

Mówi się, że nadchodząca seria ZenFone 8 może obejmować trzy modele – ZenFone 8, ZenFone 8 Pro i ZenFone 8 Mini. Jak pewnie pamiętacie, Asus Zenfone 7, czyli poprzednik nadchodzącej “ósemki”, ale również ZenFone 6Z, posiadały obracany zestaw kamer, dzięki czemu te same aparaty mogły służyć zarówno jako te przednie, jak i z tylne. Zenfone 8 najpewniej z tego zrezygnuje i porzuci ten poniekąd rewolucyjny mechanizm na rzecz tradycyjnego rozwiązania w formie wysepki aparatów na tyle, więc i równie standardowego aparatu na przodzie.

Czytaj też: ASUS CMP 40HX przetestowana! Kolejna karta dla górników nadchodzi

Firma Asus udostępniła wczoraj na swoim Twitterze wideo zapowiadające zbliżającą się serię ZenFone 8. Zwiastun ujawnił nam, że ZenFone 8 może nie posiadać wspomnianego już zestawu obracanych kamer. Skąd ten pomysł? Domyślamy się tego przy dokładnej obserwacji samego smartfona na zwiastunie.

Pokazuje on nam bowiem sylwetkę przedniej części urządzenia z wycięciem na kamerę w jego lewym górnym rogu. Jednak zawsze jest jakaś nadzieja na to, że nowy zwiastun nie miał na celu ujawnienia nam w pełni swojego nadchodzącego projektu i może zasiania ziarna niepewności.

Czytaj też: Asus oficjalnie prezentuje monitor Strix XG43UQ

Wspomniane na początku trzy modele w serii ZenFone 8 mają pojawić się ze z układem SoC Snapdragon 888. Jeśli chodzi o ZenFone 8 Mini, to ten będzie, jak sama nazwa wskazuje, tą mniejszą opcją, czyli czymś dla miłośników kompaktowych smartfonów. Jednak jak na tak małe urządzenie, ma być to mocny smartfon, co potwierdza obecność Snapdragona 888. ZenFone 8 Mini ma mieć 5,9-calowy wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Teraz oczekujemy na więcej informacji, a najbardziej tych oficjalnych, które z pewnością będą pojawiać się w ciągu najbliższych dni i jasno wskażą to, co czeka aparaty ZenFone.