Reklama
aplikuj.pl

Najszybciej ładujący się samochód elektryczny, czyli sedan Lucid Air

Firma Lucid Motors szykuje się do premiery rynkowej swojego elektrycznego sedana Air tak solidnie, że każda kolejna zapowiedź potwierdza jedno – dostaniemy rywala godnego Modelom Tesli.

Teraz okazało się, że sedan Air będzie nie tylko oferował najokazalszy zasięg ze wszystkich pojazdów elektrycznych, ale także będzie ładował się szybciej niż jakikolwiek inny EV. Przynajmniej jeśli inne firmy nie zareagują i nie podciągną możliwości swoich pojazdów.

Zacznijmy od tego, że obecnie, to Porsche Taycan może przyjąć największą moc ładowania spośród wszystkich sprzedawanych obecnie pojazdów elektrycznych, która wynosi do 270 kW. Jednakże Taycan sam w sobie nie jest bardzo wydajnym pojazdem elektrycznym i dlatego ten sam czas spędzony w ładowaniu zapewnia mniejszy zasięg, niż w przypadku konkurującego z nim Modelem 3 Tesli, który ładuje się z mocą do 250 kW.

Dzieje się tak, ponieważ Model 3 jest bardziej wydajny i zużywa mniej energii podczas jazdy niż model Taycan. Tutaj jednak wchodzi Lucid Motors, którego Air nie tylko będzie mógł ładować się z najwyższą szybkością ze wszystkich pojazdów elektrycznych, ale także będzie jednym z najbardziej wydajnych pod kątem zużycia energii.

Ta kombinacja sprawia, że ​​będzie to najlepszy elektryczny samochód pod kątem uzyskiwanego zasięgu podczas pobytu na stacji ładowania. Niezwykle wysoka, bo sięgająca 300 kW szybkość ładowania Lucid jest możliwa dzięki kilku czynnikom (via InsideEVs).

Ładowanie w domu również będzie opcją

Czytaj też: Ten elektryczny SUV Lucid Motors może oferować rekordowy zasięg

Mowa głównie architekturze elektrycznej 900 V, niestandardowym ogniwom litowo-jonowym, wysoce wyrafinowanemu akumulatorowi (BMS) i systemowi zarządzania temperaturą (TMS), a także wydajności układu napędowego Lucid Air. Problem? Niestety niewiele stacji ładowania prądem stałym. oferuje taką moc.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News