WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Laminat GeForce 1180/2080 ujrzał światło dzienne

(Węch, węch) – czujecie to? O tak, to zapach laminatu, który właśnie zwiastuje rychłą premierę nowych kart Nvidii. Nie ważne, czy to GeForce GTX 1180, czy 2080 – mamy na co czekać.

Opublikowaniem pierwszych zdjęć zajął się jeden z użytkowników „krzaczastego” forum – Baidu. To właśnie tam znajdziemy szczegółowe ujęcia referencyjnego PCB (czy jak wolicie – laminatu) karty GTX 1180/2080 o numerze PG180. Na ujęciu z bliska możemy dostrzec certyfikaty (CE i FC), co świadczy o finalnej wersji całości. Wygląda na to, że ta umożliwi zaserwowanie finalnej karcie od 8 do 16 GB pamięci GDDR6. Całość będzie napędzana 10-fazową sekcją zasilania, do której energię dostarczą dwa złącza. Zarówno 8-, jak i 6-pinowe. Zapowiada się więc, że pod kątem TDP nowy GeForce przewyższy obecnego GTX 1080.

Ciekawym elementem jest ponadto nowy mostek SLI, który może być zupełnie zmodernizowanym NVLinkiem przeznaczonym dla gamingowych kart graficznych. A tak mówiono o tym, że konfiguracje multi-GPU to przeszłość. Źródło, a dokładnie serwis Videocardz twierdzi ponadto, że zważywszy na ilość pinów przeznaczonych na rdzeń graficzny, ujawniony laminat będzie miejscem dla rdzenia GV104.

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: Baidu