WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Land Rover Range Rover Sport po raz pierwszy w obiektywie

Dokładnie rok temu Land Rover wprowadził na rynek model Range Rover Sport HST o mocy 394 koni mechanicznych ze zelektryfikowanym 3-litrowym silnikiem. Oto jego nowa generacja.

Oczywiście teraz jest więcej pytań, niż odpowiedzi, więc nie możemy z całą pewnością stwierdzić, czy ten prototyp wykorzystuje przyszłe nadwozie produkcyjne Range Rovera Sport nowej generacji, czy jest to tylko muł testowy oparty na obecnym modelu. Jak jednak twierdzi Motor1 – tak właśnie wygląda SUV trzeciej generacji.

Jak widzimy po poniższych zdjęciach, model RR Sport prawdopodobnie zastosuje typowo-ewolucyjne podejście projektowe, zachowując większość podstawowych cech swojego poprzednika, ale dodając niewielkie poprawki inspirowane samochodem Velar.

Według wstępnych informacji, Land Rover ma w planach zaprezentować tej wiosny nieco zaktualizowaną wersję obecnego RR Sport, w której dorzuci więcej zelektryfikowanych silników. To posunięcie powinno pomóc firmie utrzymać świeżość i sprzedaż modelu przez co najmniej 12–18 miesięcy, aż zdecyduje się na ujawnienie modelu RR Sport nowej generacji.

Ptaszki ponadto ćwierkają, że nowy Range Rover przyjmie silnik V8 BMW, ale wersja Sport będzie polegać na hybrydowych silnikach sześciocylindrowych. Tak więc, można dojść do wniosku, że podczas gdy RR Sport będzie kłaść nacisk na ekologiczne osiągi, Range Rover zachowa swój sztandarowy charakter.