Reklama
aplikuj.pl

Górnicy chętnie sięgają po laptopowe GeForce RTX 3060 przerobione na modele do stacjonarek

Górnicy chętnie sięgają po laptopowe GeForce RTX 3060,laptopowe GeForce RTX 3060,

Nie raz słyszeliśmy o przypadkach kopania na laptopach, ale z oczywistych względów trudno nazwać ten pomysł za najlepszy przez m.in. problemy z temperaturami. Zamiast z nimi walczyć, chiński producent przerobił laptopowe GeForce RTX 3060 6 GB tak, aby można było wykorzystać je, niczym zwyczajne stacjonarne modele. Ma to o tyle sens, że NVIDIA nie opracowała jeszcze 6 GB stacjonarnego modelu RTX 3060.

Laptopowe GeForce RTX 3060 przerobione na modele stacjonarne do kopania kryptowalut

Zacznijmy może od tego, że przeróbka jest zdecydowanie nielegalna. Chiński producent za wszelką cenę stara się bowiem ukryć prawdziwą naturę swoich zmodyfikowanych kart, co widać po sfabrykowanym logo NVIDIA na wentylatorach i kodzie kreskowym, który bezpośrednio sugeruje „zwyczajny” model. Karta doczekała się jednocześnie dwóch złączy zasilania, wyjścia HDMI, unikalny backplate oraz system chłodzenia w formie dwóch wentylatorów i radiatora. Ceny wynoszą z kolei około 3500 jenów, czyli niespełna 150 zł.

Czytaj też: Nowy zewnętrzny wyświetlacz Apple, czyli tańszy Pro Display XDR doczeka się następcy

Laptopowe GeForce RTX 3060 przerobione na modele do stacjonarek trafiają przede wszystkim do górników, bo choć pozornie nie wyglądają na takie, to w praktyce zapewniają imponującą wydajność w kopaniu. Powodem tego jest brak ograniczenia LHR w mobilnych rdzeniach RTX 3060, dzięki czemu modele cechują się szybkością w kopaniu ETH na poziomie 50 MH/s. Jeśli idzie o specyfikacje, to w grę wchodzi 3840 rdzeni CUDA i 6 GB pamięci GDDR6.