Reklama
aplikuj.pl

Czekaliście na latające samochody? To patrzcie na latający poduszkowiec nawet na lądzie!

Czekaliście na latające samochody, latający poduszkowiec

Flying Hovercraft to wyjątkowe dzieło firmy Hammacher Schlemmer, które może latać zarówno nad lądem, jak i wodą. Jako istny latający poduszkowiec, odróżnia się od innych projektów tego typu przede wszystkim skrzydłami i futurystycznym designem. Kosztuje przy tym sporo (190000$) i wymaga licencji na łódź.

Latający poduszkowiec firmy Hammacher Schlemmer pokonuje zarówno lądowe, jak i wodne przeszkody… unosząc się nad nimi

Napędzeniem Flying Hovercraft zajmuje się benzynowy dwucylindrowy turbodoładowany silnik chłodzony cieczą. Jego 130 koni mechanicznych mocy pozwala podróżować na dystanse do 250 km z prędkością maksymalną 113 km/h i do sześciu metrów nad ziemią. Wszystko za sprawą 152-cm śmigła z drewna i kompozytu węglowego na tyle oraz 86-cm wentylatora wewnętrznego na przodzie, który obraca się z prędkością 1 100 obrotów na minutę i tym samym równoważy ten pierwszy.

Czytaj też: SWEL zamienia fale morskie w czystą energię elektryczną przy minimalnym koszcie

Poduszkowiec może latać z obciążeniem do 270 kg przy wietrze do 40 km/h i falach do 1,80 metra dzięki niskiemu środkowi ciężkości i kompozytowemu kadłubowi z włókna szklanego i PVC. W oświadczeniu przeczytamy, że można go wykorzystywać na wodach słodkich i słonych, a jego skrzydła pozwalają pilotom unieść się nad wodnymi lub lądowymi przeszkodami. Nadmuchiwana podczas lotu podstawa jest zbudowana z wytrzymałego nylonu z powłoką winylową, a lądowanie umożliwiają kompozytowe płozy z kevlaru.