WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Left 4 Dead VR – Valve idzie na całego w wirtualną rzeczywistość

Half-Life: Alyx może być tylko początkiem gier, które rozkręcą rynek VR. Valve już planuje kolejny duży tytuł.

Valve jakiś czas temu zaskoczyło miliony osób i zapowiedziało Half-Life: Alyx. Tytuł, który wznawia życie dawnej serii po wielu latach jest tak naprawdę produkcją przeznaczoną tylko na gogle wirtualnej rzeczywistości. Ale to nie wszystko, co szykuje Valve.

Coraz częściej pojawiają się plotki na temat tego, że w produkcji jest również Left 4 Dead VR. Kultowy tytuł z zombiakami może powrócić po latach tak samo jak seria Half-Life i również zrobi to VR.

Więcej informacji na temat Half-Life: Alyx otrzymamy podczas The Game Awards 2019, ale być może jest też cień szansy na to, że ujawniony zostanie Left 4 Dead na wirtualną rzeczywistość. Gry VR są coraz bardziej rozbudowane i tworzone nie tylko przez duże studia jak Valve czy te należący do PlayStation. Wydane wczoraj Boneworks jest efektem prac raczej mniejszej ekipy, a tytuł wygląda najlepiej ze wszystkich dotychczas wydanych produkcji.

Rynek VR nabrał ostatnio wiatru w żagle. Przypomnijmy jeszcze, że są plotki o Horizon: Zero Dawn na PSVR. Czy niedługo każdy będzie miał swoje gogle wirtualnej rzeczywistości?

ŹRÓDŁO: comicbook