WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Sterowanie dłońmi w Oculus Quest – kolejny rozwój VR odrzuca kontrolery

Sterowanie dłońmi w Oculus Quest – kolejny rozwój VR odrzuca kontrolery

Oculus Quest to kierunek, w którym powinny zmierzać gogle wirtualnej rzeczywistości. Klienci to kupują, a technologia się rozwija.

Oculus wykonał doskonały ruch z kierunkiem rozwoju gogli wirtualnych rzeczywistości. Nie bycie limitowanym żadnym kablem, a do tego możliwość ewentualnego podłączenia sprzętu do komputera w razie potrzeby, to idealne rozwiązanie, które się bardzo dobrze sprzedaje.

Technologia nie potrzebuje również żadnych innych urządzeń do śledzenia naszego położenia, a teraz… w ramach aktualizacji użytkownicy Oculus Quest dostali opcję sterowania jak z jakiegoś science-fiction. Nowy update umożliwia bowiem sterowanie menu i aplikacjami Oculus Questa za pomocą naszych dłoni. Nie potrzebne są nam żadne kontrolery. Magia.

Oculus już teraz udostępnił też odpowiednie narzędzia deweloperem, aby mogli tworzyć własne opcje sterowania za pomocą rąk, ale raczej nie powinniśmy się spodziewać wysypu zastosowań tego rozwiązania w grach. Kontrolery posiadają wiele przycisków, które ułatwiają nam grę i przygotowanie gier w taki sposób, aby całkiem się ich pozbyć byłoby bardzo trudne.

ŹRÓDŁO: wccftech