WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Legendy lat 90. połączone w ramach unikalnego motocykla

Legendy lat 90. połączone w ramach unikalnego motocykla

Świętować specjalnie wydarzenia można na wiele sposobów, ale dlaczego wielkie firmy miałyby się ograniczać akurat do tych zwyczajnych? To właśnie na taką zdecydował się niemiecki sklep obuwniczy BSTN, który celebruje premierę najnowszych sneakersów 2018 Air Jordan XI „Concord” w naprawdę wielkim stylu.

Nawiązał bowiem współpracę z firmą Impuls, której zlecił połączenie legend lat 90., czyli Michaela Jordana z motocyklem Ducati 916. Oddał więc firmie nabytego wcześniej Ducati 916, prosząc o przerobienie go tak, aby ten odzwierciedlał nową serię Air Jordan. Przeróbkę można uznać za udaną i choć trudno dostrzec w tym motocyklu stylistykę zaczerpniętą z obuwia, to wystarczy się przyjrzeć, aby dojrzeć zadarte siedzisko z wykończeniem emitującym sznurowadła, półprzezroczyste białe elementy naśladujące podeszwę, delikatny bieżnik wycięty laserowo i przednią owiewkę przekształconą w coś na kształt pięty… czy wyrytej liście osiągnięć Jordana.

Najważniejsze jest jednak to, że taki projekt zwyczajnie ma sens i nie jest zwyczajną próbą podpięcia się pod trend. Michael Jordan interesował się bowiem dirtbike’ami od siódmego roku życia, choć jego hobby studziły kontrakty NBA, dbające o jego fizyczną sprawność, zakazując mu nabywania motocykli. Ostatecznie jednak Jordan stworzył w latach 2004-2013 grupę Michael Jordan Motorsport, aby uruchomić turnieje AMA Superbike.

Czytaj też: Pierwszy na świecie w pełni „wydrukowany” elektryczny motocykl

Źródło: New Atlas