WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Lego 911 Turbo z pewnością zadowoli fanów Porsche

Akurat szukasz prezentu dla osoby z obsesją na punkcie Porsche? Albo po prostu sam jesteś tak ogromnym fanem, że ominięcie Lego 911 Turbo na swojej półce nie będzie żadną opcją? W takim razie spokojnie – zapewne nie jesteś jedyny.

Czytaj też: Składamy Lego Creator Ford Mustang – przyjemny powrót do przeszłości

Lego postanowiło wejść z firmą w kolejną współpracę i przenieść Porsche 911 Turbo 3.0 z 1974 roku (inaczej Porsche 930) na klockowe realia. Te sprowadzają się do ”repliki” o wymiarach 6 x 2,4 x 1,6 cala, na którą składa się 180 części. Te z kolei przedstawiają mnóstwo autentycznych akcentów i… no cóż, nie trzeba być specjalistą, aby rozpoznać w nim pierwowzór przy tak charakterystycznych kształtach, czy znaczku Turbo na pokrywie silnika. W zestawie nie zabrakło też tradycyjnego ludzika-kierowcy ze znakiem na piersi, którego z pewnością nie pomylicie. Nie zabrakło też trzech niewielkich „pachołków”.

Do tej pory Lego oferowało już coś ze stajni Porsche i to w ramach znacznie większego przedsięwzięcia, bo sprowadzającego się do modelu Technic 911 GT3 RS w skali 1:2704. Jednak to cudo kosztuje swoje, a Lego 911 Turbo jedynie 15$, więc chyba wybór na początek jest jasny. Oczekujcie, że ten zestaw wjedzie na półki 1 sierpnia bieżącego roku.

Czytaj też: Dodatek do Forza Horizon 4 wprowadza autka LEGO

Źródło: Lego, Road and Track