WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Lenovo potwierdza mobilnego GeForce GTX 1160

Po raz kolejny producent dał plamę, ujawniając tym razem mobilnego GeForce GTX 1160, który ma zadebiutować obok GeForce RTX 2060.

Trudno doszukiwać się we wpisie Lenovo szczegółowych informacji na temat karty, ale potwierdził on, że Nvidia szykuje naprawdę ciekawe podejście do średniego segmentu. Notebooki Legion Y530/Y7000P będą bowiem oferowane z kartami GTX 1160 w 3- i 6-gigabajtowej wersji. No, może słowo „ciekawe” powinno zostać zastąpione „niestandardowym”, ale jedno jest pewne – rynek zostanie wręcz zalany wieloma wariantami i modelami. Mowa bowiem o rozgraniczeniu architektury Turing na serię RTX 20XX i GTX 11XX, które będą wydawane w wielu wersjach. To z kolei wiemy od Gigabyte, który zasugerował, że trafi do nas aż sześć wariantów karty RTX 2060.

Lenovo potwierdza mobilnego GeForce GTX 1160

W przeciwieństwie do niej GTX 1160 będzie bazował wprawdzie na architekturze Turing, ale nie wesprze technologii Nvidia RTX. Takie coś podsuwa więc jedno pytanie – co z rdzeniami Tensor oraz RT? Czy te będą obecne na rdzeniu, czy może ustąpią miejsca większej ilości rdzeni CUDA? W pierwszym przypadku otrzymalibyśmy zapewne jakąś nową technologię korzystającą z obliczeń SI, a w drugim dodatkowy zastrzyk „surowej mocy”.

Czytaj też: Mobilne GeForce RTX 20 ujawnione przez producenta

Źródło: Videocardz