WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sześć wariantów karty Nvidia GeForce RTX 2060

Jeśli siedzicie w temacie kart graficznych, to z pewnością kojarzycie zamieszanie, jakie Nvidia spowodowała wypuszczaniem na rynek wielu wariantów GTX 1060. Następowało to jednak po oficjalnej premierze pierwowzoru, a tym razem wygląda na to, że w dniu premiery firma wypuści na rynek aż sześć wariantów karty Nvidia GeForce RTX 2060.

Na sprawę nakierował nas serwis Videocardz, który odnalazł wpisy w EEC, wskazujące na to, że Gigabyte przygotowuje aż 39 swoich autorskich wersji karty GeForce RTX 2060. Wpisy wspominają jednocześnie o sześciu różnych wariantach, które (na podstawie dostępnych dziś informacji) różnią się konfiguracją pamięci. Znajdziemy wśród nich więc po dwie wersje z sześcioma, czterema i trzema gigabajtami pamięci VRAM- zarówno GDDR5, jak i GDDR6, choć nie wyklucza się układów GDDR5X. Jednak do tej pory w przeciekach pojawiała się wyłącznie 6 GB wersja GTX 2060, więc nie mamy pewności co do pozostałych.

Najciekawszym rodzynkiem wydaje się ta niestandardowa, bo 4 GB wersja, choć cała szóstka jest okryta tajemnicą. Możemy się jednak spodziewać, że różnice w wielkości pamięci będą również sprowadzać się do różnych konfiguracji GPU. Zupełnie jak przy obecnych Polarisach.

Czytaj też: GeForce GTX 2050 / GTX 1150 w bazie Geekbench

Źródło: Videocardz