Znudzeni tradycyjnymi obudowami komputerowymi albo laptopami? W takim razie najnowszy projekt Lenovo jest dla Was, bo w swoim komputerze Titanium Enterprise NCC-1701A postawiła na niestandardową obudowę, której funkcje pełni coś na modłę statku kosmicznego Enterprise ze Star Treka.

Czytaj też: AMD Radeon Adrenalin vs Nvidia GeForce Experience

Ten zdecydowanie nowatorski komputer zbudowany w całości przez producenta został zaprezentowany na konferencji Lenovo Tech w Pekinie będzie dostępny wyłącznie w Chinach (a przynajmniej na to wygląda). Najważniejsza jest w nim oczywiście obudowa, mająca za zadanie przyciągnąć zwłaszcza fanów Star Treka, którzy jednak mogą być rozczarowani dbałością o szczegóły. Nie zabrakło jednak kilku niespodzianek pokroju bajeranckich LEDów, a nawet wbudowanego mini-projektora, choć sama specyfikacja również robi wrażenie.

W grę wchodzi bowiem karta graficzna GeForce RTX 2080, Intel Core 9. generacji (w obu przypadkach zapewne okrojono zegary), 32 GB pamięci DDR4 oraz 3 TB pamięci masowej (2 TB oferowanej przez HDD i 1 TB przez SSD na M.2). Po stronie portów i komunikacji postawiono na niestandardową konfigurację wydajnych kart sieciowych.

Titanium Enterprise NCC-1701A nie jest przy tym wyłącznie jedynym w swoim rodzaju konceptem, a komputerem, który finalnie trafi do sprzedaży. Przyjdzie jednak na niego wyłożyć sporo, bo około 2180$.

Czytaj też: Największe w historii przejęcie dla Nvidii wrzuci firmę na tor lepszych usług sieciowych

  Źródło: Digitaltrends

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!