Lexus zniszczy swoją ofertę w Europie przez… SUVy

Lexus zniszczy swoją ofertę w Europie przez... SUVy

Według raportu Automotive News Lexus szykuje się do konkretnych zmian w swojej ofercie dla Europy, a powodem do tego jest rosnący popyt na SUVy oraz ich pochodne.

Mniej modeli Lexus w Europie

Obecnie na rynku samochodów największą popularnością cieszą się SUVy i crossovery, a ten trend nie omija Europy. Chociaż masowe marki mogą bawić się nadal w szerokie spektrum modeli w ofercie, te premium pokroju Lexusa muszą już jakoś przystosować się do nowej sytuacji.

Czytaj też: Sportowy charakter i szereg ulepszeń w nowym Lexus IS 2021
Czytaj też: Crossover Yaris podstawą dla Lexusa BX?
Czytaj też: Gwarancja Lexusa UX 300e na akumulator powinna Was uspokoić

Lexus zniszczy swoją ofertę w Europie przez... SUVy

Anonimowy rzecznik Lexusa zdradził ostatnio wspomnianemu magazynowi, że firma szykuje się do wyeliminowania modelu CT, IS oraz RC z europejskiej oferty, kiedy obecne zapasy magazynowe zostaną wyczerpane. Ma to sens, jako że wszystkie trzy nie są już produkowane od lata tego roku bez planu powrotu z produkcją.

Nie jest to jakkolwiek dziwne, zważywszy na spadające sprzedaże trzech wymienionych modeli. Przykładowo w Europie hatchback CT Lexusa od stycznia do sierpnia tego roku sprzedał się w 2344 egzemplarzach, co stanowi 35-procentowy spadek w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku.

Lexus zniszczy swoją ofertę w Europie przez... SUVy

Czytaj też: Lexus LFA kontra Audi R8 w walce wolnossacych V10
Czytaj też: Musicie spojrzeć na tego Lexusa spowitego w chromie
Czytaj też: Posłuchajcie jak brzmi Lexus LFA Nurburgring Edition

Na szczęście firma nie ma w planach zakończenia sprzedaży flagowego, widocznego wyżej na zdjęciach, sedana LS w Europie, pomimo jego marginalnych wyników sprzedaży rzędu 58 egzemplarzy sprzedanych w ciągu ostatnich 8 miesięcy.