WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

LG zapowiada aktualizacje do Androida 10. Jak zwykle bez pośpiechu

LG, jak mało która firma na rynku, zawsze ma czas. Bardzo dobrze widać to w przypadku aktualizacji Androida do wersji 10. Niektóre smartfony poczekają na niego prawie rok.

To nie pierwszy raz kiedy pastwię się nad LG w kwestii tempa działań firmy. Widać to choćby po czasie wprowadzania smartfonów na polski rynek, a jeszcze dobitniej widać to na przykładzie aktualizowania oprogramowania w swoich produktach. Choć tym razem mamy pewien postęp, bo lista smartfonów, które dostaną Androida 10 jest całkiem spora.

Pierwsza partia aktualizacji ruszy już w lutym. Ale tylko dla jednego modelu – LG V50 ThinQ. W drugim kwartale na aktualizację może liczyć LG G8X ThinQ. W kwartale trzecim przyjdzie czas na starsze flagowce – LG G7 ThinQ, LG G8S ThinQ oraz LG V40 ThinQ. Na czwarty kwartał poczekają posiadacze modeli ze średniej i niskiej półki – LG G40S, LG K50, LG K50S oraz LG Q60.

Duża liczba modeli cieszy. Aktualizacje dla budżetowej serii K cieszą nawet bardziej. Ale tempo aktualizacji rozczarowuje. W IV kwartale 2020 roku pierwsi posiadacze Nokii, Huaweia, Xiaomi i zapewne Samsunga będą już cieszyć się z Androida R, czyli Androida 11. Posiadacze LG dostaną w tym czasie Androida 10.