Obejrzyjcie limitowany hipersamochód Apollo Intensa Emozione w akcji

limitowany hipersamochód Apollo Intensa Emozione

Nieco ponad trzy lata temu firma Apollo powróciła w pełni sił, zapowiadając szalenie ograniczony produkcyjnie sportowy hipersamochód w postaci Intensa Emozione (IE), którego dziś mamy okazję obejrzeć w akcji.

Hipersamochód Apollo Intensa Emozione wreszcie w obiektywie

Na podobny materiał musieliśmy czekać długo, bo tak naprawdę dopiero niedawno pierwszy egzemplarz Apollo IE z planowanych dziesięciu trafił do klienta. Tym okazał się znajomy blogera motoryzacyjnego, Shmee, który nie przegapił okazji na zabawę tym cackiem.

Czytaj też: Hipersamochód SSC Tuatara nowym rekordzistą maksymalnej prędkości
Czytaj też: Hipersamochód Mercedes-AMG One z silnikiem F1 w ogniu kolejnych plotek
Czytaj też: Obejrzyj rozbijające się elektryczne hipersamochody Rimac C_Two w ważnym celu

Apollo IE z motywem Orange Dragon, który podkreśla wszystkie otwory wentylacyjne, krawędzie i elementy aerodynamiczne pomarańczem, wygląda nie tylko groźnie, ale też egzotycznie. Powstał z kolei w ramach ścisłej współpracy z klientem w myśl m.in. dokładnego dopasowania nawet samych siedzeń do właściciela.

Hipersamochód Intensa Emozione bazuje głównie na włóknie węglowym, budującym nadwozie i podwozie z ramą konstrukcyjną o wadze zaledwie 105 kilogramów.

Czytaj też: Hyperod, czyli szalony hipersamochód z dwoma silnikami LS7 V8 Chevroleta
Czytaj też: Obejrzyj, jak elektryczny hipersamochód Lotus Evija śmiga po torze
Czytaj też: Musicie obejrzeć ten pokaz hipersamochodu Koenigsegg Regera

Za siedzeniami Apollo IE znalazł się V12 silnik o pojemności 6,3 litrów, który rozpędza 1250-kilogramowy hipersamochód do setki w zaledwie 2,7 sekund. Nic dziwnego, jako że zapewnia 759 Nm momentu obrotowego i 791 koni mocy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News