WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Limitowany Radeon RX 5700 XT jednak w Europie… ale nie w Polsce

Przed kilkoma dniami do sieci trafiła informacja, że AMD nie ma zamiaru sprzedawać limitowanej karty Radeon RX 5700 XT na całym świecie, a ograniczyć się wyłącznie do USA i Chin. Dziś przedstawiciel firmy wziął jednak głos w tej sprawie i wygląda na to, że globalna dostępność tego modelu jest naprawdę wątpliwa.

Czytaj też: AMD Radeon RX 5700 XT i Radeon RX 5700 już oficjalnie

Karty AMD z serii Radeon RX 5700 trafią do nas już za dwa tygodnie, a dokładnie 7 lipca. Wcześniej doczekaliśmy się oczywiście „papierowej premiery”, ale na tę rynkową przyszło nam czekać ponad miesiąc. Niestety im bliżej premiery, tym więcej wątpliwości co do tej serii wyskakuje z odmętów sieci, jak np. dostępność modelu Radeon RX 5700 XT 50th Anniversary Edition. To ta limitowana karta, która wyróżnia się najwyższą wydajnością (przez wzrost taktowania GPU) oraz unikalnym designem.

Ostatnio „ktoś z AMD” na Reddicie napisał, że:

Będziemy rozszerzać sprzedaż AMD na większą ilość państw, więc oczekujemy, że Radeon RX 5700 XT 50th Anniversary Edition będzie też dostępna w: Austrii, Belgii, Czechach, Dani, Finlandii, Niemczech, Irlandii, Luksemburgu, Włoszech, Portugalii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Holandii. Przepraszam, że nie oferujemy globalnej dostępności.

AMD chce zapewne uniknąć problemu z brakami w magazynach, które trapiły karty Radeon Vega przez długie miesiące. Niestety Polska na liście nie widnieje, a przynajmniej jeszcze, choć są też szansę, że dprairie_AMD zwyczajnie zapomniał wspomnieć naszego kraju, jak Kanady.

Czytaj też: Ruszyła petycja związana z Cyberpunk 2077

Źródło: Reddit