WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Lista mobilnych kart graficznych Nvidia RTX

Niezastąpiony serwis Wccftech ujawnił tym razem listę mobilnych kart graficznych Nvidia RTX. Tradycyjnie jednak są to niespecjalnie potwierdzone informacje i mogą nie być aktualne (o ile są teraz dokładne) za kilka dni, czy tygodni, ale całość wygląda zwyczajnie rozsądnie.

Zacznijmy może od tego, że przedstawione poniżej modele powinny trafić do laptopów jeszcze przed końcem listopada. Pokrywa się to swoją drogą z informacjami sprzed kilkunastu tygodni, co nadaje całemu temu przeciekowi dawkę wiarygodności. A wśród nich mają znaleźć się mobilne wersje następujących modeli:

  • NVIDIA RTX 2070
  • NVIDIA RTX 2070 MAX-Q
  • NVIDIA RTX 2060 Ti
  • NVIDIA RTX 2060
  • NVIDIA RTX 2050 Ti
  • NVIDIA RTX 2050
Lista mobilnych kart graficznych Nvidia RTX

Zła wiadomość jest jednak taka, że model RTX 2080 Max-Q został opóźniony do pierwszego kwartału 2019 roku. Ponadto to prawdopodobne, że seria Max-Q pojawi się wyłącznie w dwóch wariantach – wspomnianego RTX 2080 oraz RTX 2070. Nvidia prawdopodobnie zrezygnuje z modelu RTX 2060 Max-Q. Nieco dziwnie prezentuje się obecność „RTX” przed modelami 2060 i 2050, ale Wccftech podaje, że jego źródło zwyczajnie tego nie określiło. Prawdopodobnie zwyczajnie nadal nie wie, na co zdecyduje się Nvidia. Ponadto firma prawdopodobnie wzięła się za standaryzacje grubości laptopów, aby od razu informować producentów laptopów, czy karta „X” nada się do modelu „Y”.

Czytaj też: Nowe mobilne karty GeForce pod koniec bieżącego roku

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech