WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Lister LFP to najszybszy SUV na świecie

Tuningów samochodów marki Jaguar ciąg dalszy. Firma Lister powróciła kilka lat temu do swoich korzeni i nadal specjalizuje się w przerabianiu Jaguarów. Tym razem to model F-Pace SVR jest bazą dla Lister LFP, który zapowiada się na najszybszego SUVa na świecie.

To kolejny raz, kiedy Lister swoimi przeróbkami wywołuje niemałe zamieszanie na rynku motoryzacyjnym. W SUVie Lister LFP umieścił znany z modelu LFT-666 silnik o pojemności 5 litrów, którego dodatkowo wzmocniono turbosprężarką. Wynik? Moc rzędu 670 koni mechanicznych, co w połączeniu z aerodynamiką nadwozia ma zapewnić temu modelowi miano najszybszego SUVa na świecie. Wszystko przez możliwość rozpędzenia się do setki w 3,5 sekundy i maksymalnej prędkości rzędu 323 km/h. Innymi słowy, to istny… superSUV, na którego z pewnością zdecydują się ci, którym nie odpowiadają niewielkie rozmiary tradycyjnych supersamochodów.

Jeśli Lister nie naciągnął faktów na temat Lister LFP, to ten SUV pobije dotychczasowego króla, Lamborghini Urus, który rozpędza się maksymalnie do 305 km/h. Oczywiście tak szybki samochód, to nie tylko silnik, ale również bogate wyposażenie i ekskluzywne wykończenie, na które wpłyną sami klienci. Dodatkowo ma być tańszy od wspomnianego Urusa o około 20%. Jego ceny będą się bowiem zaczynać od 140000£. Na więcej szczegółów (w tym informacji o debiucie na rynku) przyjdzie nam poczekać kilka tygodni.

Opancerzony SUV od Rezvani czyli za kółkiem jak na polu bitwy

Źródło: Newatlas
Zdjęcia: Lister