WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Logitech G Pro Wireless, czyli bezprzewodowa mysz na miarę dzisiejszego gracza

Wydawać by się mogło, że bezprzewodowe myszki nigdy nie trafią w gust tych, którzy wymagają w grze najwyższej precyzji. Od czasu do czasu pojawiają się jednak gamingowe wariacje, które próbują zmienić uprzedzenie, że “bezprzewodowe, to słabe”. Tym razem coś w tym temacie ma do powiedzenia Logitech swoim modelem G Pro Wireless.

Zacznijmy może od głównego opisu, jakim wita nas główna strona producenta:

Pro Wireless został zaprojektowany jako najlepsza mysz do gier dla e-sportowych profesjonalistów. Przez ponad 2 lata Logitech G współpracował z ponad 50 profesjonalnymi graczami, aby znaleźć idealny kształt, wagę i odczucie w połączeniu z technologią bezprzewodową LIGHTSPEED i sensorem HERO 16k. Rezultatem jest mysz do gier z niezrównaną wydajnością i precyzją, zapewniającą narzędzia i pewność potrzebną do zwycięstwa.

Uwielbiam te wzmianki o współpracy z profesjonalistami. Wyobrażamy sobie, że jakiś tam gracz nadzorował produkcje, a sprowadza się to do tego, że firma po prostu zaprosiła go na spotkanie i spytała, “czy fajne”. Oczywiście nie wiem, czy podobnie jest w przypadku Logitecha, ale intuicja podpowiada mi, że właśnie tak. Nie zmienia to jednak faktu, że model G Pro Wireless prezentuje się naprawdę ciekawie. W grę wchodzi bowiem wysokiej jakości sensor optyczny HERO 16K z obniżonym zapotrzebowaniem na energię. To oczywiście ważne w przypadku żywotności baterii. Ta ma być ładowana za pomocą przewodu USB, a samo połączenie myszki z komputerem jest realizowane za pomocą technologii LIGHTSPEED Wireless w formie odbiornika USB, która zapewnia 1ms opóźnienie.

Mysz G Pro Wireless pielęgnuje raczej tradycję i prosty kształt bez zbędnych udziwnień. Przełożyło się to na wymiary rzędu 125.0 x 63.5 x 40.0 mm i 80 gramową wagę bez przewodu. Całość dopina oczywiście jednostrefowe podświetlenie RGB, wsparcie dla aplikacji producenta, wytrzymałe przełączniki pod przyciskami głównymi, wbudowana w mysz pamięć… no i wytrzymałość baterii. Ta ma pozwalać na aż 60 godzin użytkowania przy wyłączonym podświetleniu lub 48 przy tym standardowym. G Pro Wireless trafi na półki w przeciągu kilku następnych dni, a jego cena w przedsprzedaży wynosi obecnie 150$.

Źródło: Logitech
Zdjęcia: Logitech