WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Lootboksy w Rocket League znikną – autorzy uciekają przed regulacjami prawnymi

Lootboksy w Rocket League znikną – autorzy uciekają przed regulacjami prawnymi

Lootboksy w Rocket League znikną na dobre. Psyonix ma jednak plan, czym je zastąpić.

Psyonix wystosowało do graczy specjalny komunikat, w którym opowiada o nadchodzących w grze zmianach. Studio jakiś czas temu zostało kupione przez Epic Games. Firmy od dawna ze sobą bardzo blisko współpracowały, więc przejęcie raczej było kwestią czasu. Nowy właściciel chyba dał Psyonix dobrą radę. Zrezygnujcie z lootboksów.

Czytaj też: Pizza Czołgisty dostępna w Da Grasso

Psyonix swój komunikat zaczęło oczywiście od tego jak, to firma dba o graczy. Aby utrzymać wysoki poziom doświadczenia, postanowiono zrezygnować z lootboksów. Zamiast tego pojawi się system, który pozwoli zobaczyć graczowi, co konkretnie kupuje. Rocket Pass Premium, autka z DLC, czy sklep esportowy – zostają. Na razie nie otrzymaliśmy informacji o tym, co stanie się z skrzynkami, które u niektórych graczy zalegają w ekwipunku.

Psyonix porównało zmiany do tego, co wkrótce stanie się w Fortnite Ratowanie Świata. Tam też gracze mają mieć większa klarowność tego, co kupują. Miły gest ze strony twórców? Można tak pomyśleć, ale zapowiadane zmiany, to tak naprawdę zabezpieczenie się przed (prawdopodobnie) nadchodzącymi zmianami prawa. Coraz więcej państw uznaje lootboksy za hazard, a nowe, dokładniejsze badania sugerują, że rzeczywiście popularne skrzynki mogą mieć znamiona hazardu.

Dzięki takiej zmianie – gracze widzą co kupują, co sprawia, że nikt już nie może się przyczepić do tego, iż twórcy stosują mechaniki hazardowe. Kiedy Psyonix wprowadzi wszystkie zmiany? Na razie mamy tylko zapowiedź zapowiedzi. Firma ma ujawniać informacje o wycofaniu się ze skrzynek w ciągu kilku nadchodzących miesięcy.

Czytaj też: Nowi Operatorzy Rainbow Six Siege wyciekli do sieci

Źródło: wccftech.com