Szukasz pięknego telefonu? Nie wydawaj kilku tysięcy złotych, skoro jest Shine Lite.

Słowo Shine nie bez powodu znalazło się w nazwie tego telefonu. Obudowę wykonano z lśniących tafli szkła i wykończono wytrzymałą, metalową ramką. Takiego połączenia materiałów nie powstydziłyby się telefony z najwyższej półki cenowej. Obiektyw głównego aparatu oraz czytnik linii papilarnych licują się z obudową, dzięki czemu nie zaburzają tej eleganckiej, minimalistycznej formy. W pudełku znajdziesz też silikonowy futerał, który uchroni telefon przed przypadkowym uszkodzeniem.

 

Niedrogi  i dzielny

Budżetowe telefony nie mogą mieć porządnych podzespołów? Bzdura! Alcatel Shine Lite może pochwalić się czterordzeniowym procesorem wspartym 2 GB pamięci RAM oraz minimalistyczną nakładką graficzną na Androida. Nie brakuje tu także podzespołów klasy premium, m.in. inteligentnego czytnika linii papilarnych, który umożliwi skonfigurowanie kilku wzorów biometrycznych, aby każdy z palców odblokowywał inną aplikację. Telefon zaskakuje także obecnością diody LED przy przednim aparacie, która doświetla ujęcie podczas robienia selfie.

 

Sprytny maluch

Alcatelowi nie można odmówić inteligencji, smartfon skrywa kilka świetnych rozwiązań. Ciekawie prezentuje się aplikacja aparatu, która pozwala zrobić kilka zdjęć  i w kilka sekund przerobić je na estetyczny kolaż. Miłośników gromadzenia poufnych informacji w telefonie zadowoli oprogramowanie Safebox, które zablokuje dostęp do wybranych plików za pomocą wzoru linii papilarnych.

Najlepszą sztuczkę zachowaliśmy na koniec: w trybie oszczędzania energii telefon wyłączy wszystkie inteligentne funkcje i zamieni się w proste urządzenie do wysyłania SMS-ów oraz prowadzenia rozmów. A przy instalacji nowej aplikacji telefon zapyta, czy może uruchamiać ją w tle; dzięki temu przy starcie systemu odpalą się tylko najpotrzebniejsze programy, co przełoży się na wydłużenie żywotności baterii.

Nieźle jak na telefon w tej cenie.

Specyfikacja

Ekran 5,0”, 1280 x 720, IPS

Procesor MT6737, Quad-core 1 .3GHz

RAM 2 GB

System Android 6.0

Aparat 13 mpx główny, 5 mpx przedni

Bateria 2460 mAh

Pamięć 16 GB
Wymiary 141,5 x 71,2 x 7,45 mm

Waga 156 g

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej