WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Luka bezpieczeństwa w Western Digital My Cloud

Żyjemy w czasach, w których to zagrożone przed hakerami są już odrobinę inteligentne mikrofale, czy czajniki z dostępem do sieci. Czy powinna nas więc dziwić luka bezpieczeństwa w Western Digital My Cloud?

Zapewne nie, choć jej prostota może nas zadziwiać. Niezależni badacze z Exploitee.rs odkryli właśnie, że kod obecny na urządzeniach My Cloud od Western Digital posiada poważną lukę, dzięki której każdy z nas może w banalny sposób włamać się do danych przechowywanych na jakimkolwiek produkcie z serii My Cloud. Tak przynajmniej twierdzą odkrywcy, którzy sprawdzili to na modelu WDBCTL0020HWT i firmware w wersji 2.30.172. Dla tych, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się z tymi urządzeniami już tłumacze, że są to serwery NAS, które ze względu na relatywnie niską cenę są popularne wśród konsumentów.

Western Digital My Cloud, Western Digital, NAS, bezpieczeństwo, luka bezpieczeństwa, My Cloud

Marka może jednak ucierpieć w związku z problemem bezpieczeństwa. Niezałatana do tej pory luka bezpieczeństwa w Western Digital My Cloud umożliwia bowiem proste przejęcie kontroli nad serwerem NAS. Z takimi uprawnieniami admina oszust może nie tylko odczytać dane, ale również je modyfikować i usuwać. Jeśli chcecie poznać szczegóły, jak taki atak wykonać, to znajdziecie je na stronie securify.nl.

Nowa luka w zabezpieczeniach CSS wpływa na iPhone oraz przeglądarki

Źródło: Guru3d
Zdjęcia: Guru3d