Reklama

Chcielibyście zaliczyć podróż w głębiny w tak luksusowym stylu?

DeepView 24, statek podwodny DeepView 24, statek podwodny Triton, luksusowy statek podwodny

Kiedy mówimy „Triton Submarines”, myślimy tylko i wyłącznie o klasie samej w sobie w myśl głębinowych wojaży i nic dziwnego, patrząc po najnowszym statku podwodnym DeepView 24.

DeepView 24 to pierwsza z serii turystycznych łodzi podwodnych DeepView, którą można rozbudowywać, aby pomieścić od 12 do 66 pasażerów. Kolejne sekcje mogą dodawać całe sześć miejsc, a sama 24-osobowa wersja mierzy 15,4 metra i waży aż 55000 kilogramów.

Możliwości DeepView 24 sprowadzają się do odwiedzenia głębin do 100 metrów, zapewniając na nie panoramiczny widok za pośrednictwem kolosalnego okna z 140-milimetrowego akrylu. Napęd i układ kierowniczy tego cacka jest elektryczny, a ciąg zapewniają dwa główne silniki strumieniowe o mocy 27 KM i cztery silniki strumieniowe Vertran o mocy 17 KM. Maksymalna prędkość? 5,5 km/h.

Dostarczaniem mocy zajmuje się duży akumulator kwasowo-ołowiowy, który magazynuje 240 kWh, zapewniając energię na 14 godzin podwodnej turystyki. Kiedy z klei robi się ciemniej, blask zapewnia dziesięć diod LED o jasności 20000 lumenów. W środku z kolei na pasażerów czekają najnowsze technologie i niepodważalny komfort (via New Atlas).

Czytaj też: Co powiecie na kombinezon w popandemicznym świecie?

Firma Triton skonstruowała ten egzemplarz DeepView 24 dla Vinpearl, luksusowej sieci hoteli i ośrodków wypoczynkowych w Wietnamie, która rozpocznie grudniowe nurkowania od wyspy Hon Tre w Nha Trang.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News