Luksusowy SUV GLS Maybach zostanie ujawniony już wkrótce

Luksusowy SUV GLS Maybach z datą premiery
Luksusowy SUV GLS Maybach z datą premiery

W listopadzie Mercedes zaprezentuje kolejny nabytek w swojej linii SUVów, który zawalczy z modelem Bentley Bentayga, Range Rover SVAutobiography Dynamic i Rolls-Royce Cullinan. Mowa tak naprawdę o wspólnym wysiłku Mercedes-Maybach, który zaowocuje luksusowym SUVem GLS pod marką Maybach. 

Czytaj też: Autonomiczne samochody nie cieszą się popularnością według nowego raportu

Na początek może małe wyjaśnienie co do nazewnictwa, bo warto przypomnieć, że w 2014 roku Daimler „ożywił” markę Maybach i zapowiedział, że teraz będzie tą marką premium dla Mercedesa. Teraz najnowszy GLS Maybach (powyżej jego wizualizacja Autocar) oprócz małych wątpliwości co do nazewnictwa sprawił, że wielu zaczęło gromadzić o nim informacje, z których wiemy, że jego cena zacznie się od około 735000 złotych. Za tyle mamy otrzymać samochód, który będzie oferować wydajność, wygodę i funkcje współmierne z istniejącą Klasą S od Mercedes-Maybach.

Nowy Mercedes-Maybach GLS otrzyma własne unikalne elementy stylistyczne, z których wiele zostanie zaczerpniętych bezpośrednio z koncepcji Mercedes-Maybach 6 coupé na Pebble Beach sprzed trzech lat. Po stronie materiałów ostoi się aluminium, stal o wysokiej wytrzymałości i kompozytowe materiały, ale oczekuje się zmian w reflektorach, tylnych światłach, charakterystycznych smaczkach, czy samym grillu, aby nadać mu „szlachetniejszego wyglądu”.

W środku druga z nowej generacji modeli Maybach ma zyskać luksusowo wyposażoną kabinę z materiałami wykraczającymi poza dotychczasową linię Designo Mercedes-Benz. Jednym z bardziej wyjątkowych elementów będzie grafika systemu informacyjno-rozrywkowego z motywem Maybacha. Pozostałe kwestie są raczej wątpliwe i ostatnia sprowadza się do miejsc dla czterech i opcjonalnie pięciu pasażerów.

Czytaj też: Nie uwierzycie ile przyjdzie Wam zapłacić za paski na Shelby GT500

Źródło: Autocar