WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Lunaz przerabia brytyjskie klasyki na elektryczne potworki

Nawet małe firmy próbują swoich sił na rynku elektrycznych samochodów, choć nie w takiej skali, jak światowi giganci. Trudno jednak nie przyznać, że firma Lunaz odwala kawał świetnej roboty, biorąc na warsztat brytyjskie klasyki i przerabiając je na wyjątkowe warianty z napędem elektrycznym. 

Czytaj też: Poznajcie BMW M8 Gran Coupe, czyli przeciwnika Porsche Panamera

Chociaż taką zabawą zajmuje się wiele firm, to Lunaz odcina się od nich, oferując usługę na poziomie premium i zajmując się głównie eleganckimi samochodami. Stąd też częste odwiedziny egzemplarzy Rolls-Royce Phantom V i Jaguara XK120 w warsztacie oraz typowa, jak na takie zajęcie taktyka. Lunaz po prostu zastępuje dotychczasowe układy napędowe tymi elektrycznymi, dorzucając na pokład zarówno silniki elektryczne, jak i zestawy akumulatorowe.

Co ciekawe, każdy samochód, który wyjedzie od Lunaz, jest wyjątkowy, bo to od niego samego i właściciela zależy to, jaką specyfikacją będzie mógł się pochwalić. Demonstracyjnie firma ujawnia jednak zmodernizowany model XK120, którego wyposażyła z 80 kWh akumulator i dwa silniki o łącznej mocy 375 koni mechanicznych.

Jednak na napędzie się nie kończy, bo firma jest też w stanie unowocześnić klasyka stosownym pakietem elektrycznych, nowoczesnych dodatków. Nie jest to jednak tanie, bo każda konwersja kosztuje przynajmniej 430000$.

Czytaj też:  Tak wygląda Roadster Vantage od Aston Martin

Źródło: Popular Mechanics