Reklama
aplikuj.pl

Lunaz przerabia brytyjskie klasyki na elektryczne potworki

Lunaz przerabia brytyjskie klasyki na elektryczne potworki
Lunaz przerabia brytyjskie klasyki na elektryczne potworki

Nawet małe firmy próbują swoich sił na rynku elektrycznych samochodów, choć nie w takiej skali, jak światowi giganci. Trudno jednak nie przyznać, że firma Lunaz odwala kawał świetnej roboty, biorąc na warsztat brytyjskie klasyki i przerabiając je na wyjątkowe warianty z napędem elektrycznym. 

Czytaj też: Poznajcie BMW M8 Gran Coupe, czyli przeciwnika Porsche Panamera

Chociaż taką zabawą zajmuje się wiele firm, to Lunaz odcina się od nich, oferując usługę na poziomie premium i zajmując się głównie eleganckimi samochodami. Stąd też częste odwiedziny egzemplarzy Rolls-Royce Phantom V i Jaguara XK120 w warsztacie oraz typowa, jak na takie zajęcie taktyka. Lunaz po prostu zastępuje dotychczasowe układy napędowe tymi elektrycznymi, dorzucając na pokład zarówno silniki elektryczne, jak i zestawy akumulatorowe.

Co ciekawe, każdy samochód, który wyjedzie od Lunaz, jest wyjątkowy, bo to od niego samego i właściciela zależy to, jaką specyfikacją będzie mógł się pochwalić. Demonstracyjnie firma ujawnia jednak zmodernizowany model XK120, którego wyposażyła z 80 kWh akumulator i dwa silniki o łącznej mocy 375 koni mechanicznych.

Jednak na napędzie się nie kończy, bo firma jest też w stanie unowocześnić klasyka stosownym pakietem elektrycznych, nowoczesnych dodatków. Nie jest to jednak tanie, bo każda konwersja kosztuje przynajmniej 430000$.

Czytaj też:  Tak wygląda Roadster Vantage od Aston Martin

Źródło: Popular Mechanics