WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Tak wygląda Roadster Vantage od Aston Martin

Zapowiedź każdego roadstera od tak znamienitego producenta zawsze wywołuje wiele emocji i nic dziwnego – te samochody są często istnymi bestiami na drodze. Tego samego spodziewamy się po modelu Aston Martin Vantage Roadster, który ma rywalizować z Porsche 911 Cabriolet i Audi R8 Spyder, kiedy zadebiutuje wiosną 2020 roku.

Czytaj też: CityBot od EDAG, czyli modularny autonomiczny „samochód do wszystkiego”

Brytyjski producent ujawnił właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Vantage Roadster, w którym porzucenie metalowego dachu coupe dość radykalnie zmieniło jego kształt. Zniknęło długie, łagodne nachylenie tylnej szyby w kierunku tylnego spojlera, a na jego miejscu znalazł się mały materiałowy kaptur, który łączy spłaszczoną pokrywę bagażnika tuż przed linią tylnej osi.

Dosyć kompaktowy design pozwala na zwinięcie całego dachu tuż za tylnymi siedzeniami bez konieczności projektowania czegoś w rodzaju skrzynki maskującej. Rzutuje to bezpośrednio na samą wagę samochodu, która jest kluczowa w roadsterach i umożliwia proste i szybkie rozkładanie dachu. Bez niego wiatr w kabinie jest z kolei redukowany przez dodatek szklanej owiewki.

Niestety nie poznaliśmy tego, co najważniejsze – układu napędowego, ale prawdopodobnie Vantage Roadster będzie podobny do wersji coupe. Spodziewamy się więc 4-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem pochodzącego z Mercedes-AMG po ewentualnych poprawkach i ze specyfikacją w okolicach mocy 503 KM i momentu obrotowego rzędu 685 Nm.

Czytaj też: Aston Martin ujawnił DBZ Centenary Collection

Źródło: Auto Express