Reklama
aplikuj.pl

Na Madagaskarze brakuje szkół, ale druk 3D spróbuje załatać tę lukę

Na Madagaskarze brakuje szkół

Organizacja Thinking Huts próbuje rozwiązać problem niedoboru szkół na Madagaskarze (wyspa ponoć potrzebuje około 22000 nowych miejsc nauki), stawiając na budowle drukowane w 3D. Niedawno udało się jej stworzyć pierwszą z planowanej serii szkół drukowanych w 3D o nazwie Bougainvillea, która powstała w Fianarantsoa, mieście w południowo-środkowej części Madagaskaru. Nie jest jednocześnie pierwszą szkołą wybudowaną w ten sposób (ten tytuł należy się innej szkole w Malawi).

Pierwsza wydrukowana szkoła w Madagaskarze już może świadczyć usługi. To dzieło organizacji Thinking Huts

Wydrukowana w 3D szkoła sprowadza się do formy plastra miodu, jeśli idzie o same ściany. Obejmuje jednopiętrowe wnętrze o powierzchni ~65 m², w którym zmieści się ~30 uczniów. Proces powstawania Bougainvillea obejmował tradycyjne, jak na druk 3D, wytłaczanie mieszanki cementopodobnej, która posłużyła do zbudowania podstawowych ścian w ciągu 18 godzin.

Hut v1.0 („Bougainvillea”) będzie replikowany zarówno w miastach, jak i na wsi, gdzie potrzeby są największe, ponieważ Thinking Huts lokalizuje projekt w oparciu o opinie społeczności i względy środowiskowe. Kolejnym elementem planu są kampusy w kształcie plastra miodu, składające się z wielu łączących się ze sobą chat.

Czerpiąc inspirację z ula, symbolizuje on łączenie ludzi w celu stworzenia społeczności, która rozwija się tylko wtedy, gdy wszyscy pracują na rzecz wspólnej misji. Druk 3D pozwala na zmniejszenie ilości odpadów budowlanych i skrócenie czasu budowy

– stwierdziła organizacja Thinking Huts.

Czytaj też: Nowe przecieki ujawniają szczegóły specyfikacji i datę premiery serii iQOO 10

Następnie do gry wkroczyli budowniczowie z Madagaskaru, którzy sami wykończyli budynek, dodając drewniany dach, drzwi i okna lokalnej produkcji, a także wnosząc wszelkie potrzebne meble. Łącznie z pracą ludzkich budowniczych realizacja projektu od podstaw trwała trzy tygodnie. Patrząc w przyszłość, organizacja Thinking Huts zamierza rozbudować tę pierwszą szkołę i budować kolejne tam, gdzie będą potrzebne na całym Madagaskarze.