Reklama

Lubicie wysokie prędkości? Nowe samochody Volvo Wam je zabiorą

ograniczenie prędkości Volvo, maksymalna prędkość Volvo, Volvo prędkość, nowe samochody Volvo

Volvo wprowadziło właśnie nową elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h we wszystkich swoich nowych samochodach. Dlaczego?

Od razu śpieszymy z wyjaśnieniem – ten ruch jest bowiem jedną z obietnic bezpieczeństwa firmy w projekcie „Vision 2020”. W ich ramach marka ma na celu zmniejszenie liczby zabitych lub ciężko rannych pasażerów w nowych Volvo do zera od 2020 roku.

Oprócz ograniczenia maksymalnej prędkości swoich nowych samochodów, Volvo planuje wprowadzić dwie dalsze technologie ograniczania prędkości w swoich przyszłych modelach. Należą do nich „inteligentna kontrola prędkości”, która ogranicza prędkość samochodu w zależności od warunków drogowych oraz system „geofencing”, który automatycznie ogranicza prędkość kierowcy wokół szpitali i szkół.

ograniczenie prędkości Volvo, maksymalna prędkość Volvo, Volvo prędkość, nowe samochody Volvo

Według Volvo, powyżej określonej prędkości, obecna technologia bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy nie jest już skuteczna w zapobieganiu poważnym obrażeniom lub śmierci w razie wypadku.

Czytaj też: To nie Porsche 911 przyszłości, a Porsche Cyber 677

Volvo planuje także rozwiązać problemy związane zarówno z rozpraszaniem się i upijaniem kierowców, które uznaje za równie poważne przyczyny śmierci i obrażeń na drodze. Do tego wykorzysta system kamer samochodowych i szereg innych czujników, aby ocenić stan kierowcy. W razie potrzeby samochód będzie mógł bezpiecznie się zatrzymać, ale w ostateczności.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News